Kontakt

Gminny Ośrodek Kultury w Kłoczewie

ul. Klonowa 2
08-550 Kłoczew
pow. rycki
woj. lubelskie
 

Telefon: 601 157 072

E-mail: gok.kloczew@interia.pl


Godziny otwarcia

 pon. : 08:00 - 18:00
 wt.    : 08:00 - 18:00
 śr.     : 08:00 - 18:00
 czw.  : 08:00 - 18:00
 pt.     : 08:00 - 16:00 

Wigilia gminna


cache_2471353601jpg

Na tradycyjnym spotkaniu opłatkowym, które obyło się 21 grudnia w Zespole Szkół w Kłoczewie po raz kolejny spotkały się władze gminy, samorządowcy, sołtysi, kierownicy, pracownicy i przedstawiciele stowarzyszeń z terenu gminy Kłoczew.


Rozstrzygnięcie Bożonarodzeniowego Konkursu Plastycznego


cache_2471353227jpg

W dniu 16 grudnia nastąpiło rozstrzygnięcie Bożonarodzeniowego Konkursu Plastycznego.

 

Protokół z konkursu w załączniku poniżej.

Warsztaty artystyczne - stroiki bożonarodzeniowe


cache_2471352109jpg

Atmosferę nadchodzących Świąt czuć już niemal na każdym kroku, dlatego też 14 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury odbyły sięwarsztaty artystyczne dla dorosłych, w których wzięło udział ponad 25 pań z terenu gminy Kłoczew. Pod okiem florystki pani Wiolety Mężyk panie wykonały tradycyjny stroik na stół oraz nowoczesną gwiazdę. Warsztaty, oprócz cennego doświadczenia i praktycznych umiejętności, dały uczestniczkom poczucie spełnienia artystycznego. Miła atmosfera sprzyjała dodatkowo integracji pomiędzy uczestniczkami, a wymiana doświadczeń artystycznych okazała się bezcenna.Kłoczew "Pomógł Przetrwać Dzieciom Zimę"


cache_2471435551jpg

Po raz pierwszy Gminny Ośrodek Kultury i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w  Kłoczewie włączyli się w ogólnopolską akcję „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”. Akcja została przeprowadzona 4 i 11 grudnia. Wolontariusze zbierali tylko dary rzeczowe. Dzięki ofiarności mieszkańców gminy Kłoczew udało się zebrać:

79,64 kg żywności długoterminowej

14,89 kg słodyczy

10 kg środków czystości

27,.7 kg artykułów szkolnych

13,4 kg książek

10,7 kg zabawek

0,7 kg obuwia

1,6 kg odzieży

łącznie 94,53kg darów, które przekazano do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Następnie dary te trafiły do rodzin wielodzietnych, rozbitych, będących w trudnej sytuacji materialnej.

Dziękujemy za wsparcie i pomoc: proboszczowi Parafii p.w. św. Jana Chrzciciela w Kłoczewie księdzu Markowi Kotowi, strażakom OSP z Janopola, pracownikom Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kłoczewie, ofiarodawcom i wolontariuszom:

Piotrowi Łysoniowi, Ewelinie Łysoń, Michałowi Filipkowi, Danucie Ejchsztat, Robertowi Kiliszkowi, Dominice Woźniak, Longinie Cybulskiej.

Anna Żaczek - szef sztabu

PDPZ w Kłoczewie


Mikołajki


cache_2471181437jpg

Tegoroczne Mikołajki, organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Kłoczewie, odbyły się 10 grudnia. Na halę sportową przybyło ponad sto dzieci, które wpólnie oczekiwały na przybycie Mikołaja. Spotkanie rozpoczęło odczytanie listu od Świętego, który uprzedził dzieci, że się spóźni, bo.. musi nakarmić renifery! Na szczęście Mikołajki, pracownice GOK-u, przygotowały dla dzieci wiele atrakcji, aby umilić wyglądanie niezwykłego gościa. Dzieci brały udział w grach i zabawach. Między innymi odbył się konkurs na najdłuższy świąteczny wieniec, konkurs na najszybsze zapakowanie świątecznego prezentu oraz konkurs na najzabawniejszy strój elfa, pomocnika świętego Mikołaja. Najmłodsi uczestnicy spotkania z radością tańczyli „Kaczuszki”, taniec „Krasnoludka” i „Woogie-Boogie”. Niemal wszystkie dzieci skorzystały z atrakcji, jaką było malowanie twarzy. Przed samym przybyciem Mikołaja grupa teatralna „Kędziorki” wystawiła dla maluchów przedstawienie pt. „Pchła Szachrajka”. W końcu, z workiem pełnym prezentów, na salę dotarł Święty Mikołaj. Na pocztątku pytał dzieci, czy były grzeczne, i mimo różnych odpowiedzi- na koniec rozdał wszystkim upominki. Szczęśliwe dzieci na pożegnanie zrobiły sobie z Mikołajem pamiątkowe zdjęcia.


Warsztaty artystyczne dla dorosłych - decoupage


cache_2471099946jpg

30 listopada odbyły się warsztaty artystyczne dla dorosłych podczas których uczestnicy wykonali metodą zdobienia decoupage świąteczne lampiony. Bazą do wykonania tych dekoracji były szklane kielichy. Dzięki wskazówkom, których udzielały osoby aktywnie zajmujące się sztuką wykonywania ozdób metodą decoupage, wszystkim udało się stworzyć bardzo efektowne świąteczne dekoracje. Na kolejnym spotkaniu pod okiem florystki powstaną stroiki bożonarodzeniowe.
Wieczór w warszawskim teatrze


cache_2471006315jpg

Dnia 26 listopada 51-osobowa grupa dorosłych z gminy Kłoczew udała się na wycieczkę do stolicy. Na początku wycieczkowicze odwiedzili Muzeum Więzienia Pawiak, gdzie przewodnik opowiedział o historii funkcjonowania jednego z głównych więzień politycznych Gestapo w Polsce w latach okupacji hitlerowskiej. Na zwiedzających olbrzymie wrażenie wywarł zrekonstruowany korytarz więzienny Oddziału VII i wiernie odtworzone cele z różnych okresów historycznych. Następnie grupa udała się do Planetarium w Centrum Nauki Kopernika, gdzie obejrzała film 3D pt. „Na skrzydłach marzeń”. Na koniec, wszyscy spędzili wieczór pełen wrażeń i emocji w Teatrze Komedia. Pierwsza sztuka, zawrotna farsa w klasycznym stylu pt. „Interes życia” rozbawiła widzów, ale jeszcze bardziej przypadła wszystkim do gustu sentymentalna, niezwykle efektowna i żywiołowa podróż po stylach muzycznych ostatnich 5 dziesięcioleci - „Najlepsze z najlepszych”. Publiczność nie tylko oglądała występy artystów na scenie, ale również się w nie włączyła!Dzień Pluszowego Misia


cache_2470953541_1jpg

Z okazji Dnia Pluszowego Misia, Biblioteka Publiczna w Kłoczewie wraz z Filią Biblioteczną w Goździe zorganizowały obchody tego ważnego dla wszystkich dzieci święta. Bibliotekarki i pracownicy GOK przygotowali moc atrakcji dla przedszkolaków i najmłodszych uczniów ze Szkół Podstawowych: w Goździe i w Czernicu.
Warsztaty artystyczne dla dorosłych - filcowanie


cache_2470723359jpg

Mimo iż pogoda nie rozpieszcza nas dłużej ciepłymi promieniami słońca, znaleźliśmy sposób na to, by nadal ochoczo spędzać czas na świeżym powietrzu. A wszystko za sprawą warsztatów artystycznych, podczas których dorośli wykonali cieplutkie i barwne szale z filcu.

14 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Kłoczewie pod okiem zaproszonego instruktora-artysty powstały chusty i szaliki według własnych pomysłów wykonawców.  Metoda filcowania na mokro to pracochłonna i czasochłonna sztuka, ale jej efekty wynagradzają podjęty trud. Teraz spacer we własnoręcznie wykonanym szalu to przyjemność, której nie odbierze mroźna pogoda! Serdecznie dziękujemy wszystkim paniom za udział w warsztatach.


Konkurs Recytatorski Poezji Angielskiej


cache_2470892283jpg

Już po raz drugi w Gminnym Ośrodku Kultury w Kłoczewie odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Angielskiej pod hasłem „I LOVE POEMS”. Współorganizatorami tego wydarzenia są nauczyciele języka angielskiego z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Rykach (Marta Pośpiech) i Zespołu Placówek Oświatowych w Leopoldowie ( Magdalena Żaczek i Justyna Łubianka). Konkurs ma na celu promowanie talentów recytatorskich i językowych oraz integrowanie młodzieży szkolnej.


Obchody Święta Niepodległości


cache_2470722193jpg

Jak co roku, 11 listopada zorganizowano gminne odchody Święta Niepodległości w Kłoczewie. Rozpoczęły się one Mszą Św. w intencji ojczyzny. Następnie wszyscy przemaszerowali pod Krzyż Legionistów gdzie po przemówieniach Wójta przedstawiciele organizacji i instytucji złożyli wiązanki okolicznościowe. Wartę honorową przy Krzyżu oraz asystę podczas składania wiązanek zapewnili harcerze z 28 Drużyny Harcerskiej „Strażnicy Lasu” działającej przy Zespole Szkół w Czernicu.I Gminny Konkurs Recytatorski


cache_2470495255jpg

28 października w Gminnym Ośrodku Kultury w Kłoczewie odbył się I Gminny Konkurs Recytatorski. Ideą konkursu była prezentacja twórczości dotyczącej pielęgnowania sztuki słowa i interpretacji dzieł literackich. Oprócz tego celem konkursu było rozwijanie wrażliwości na słowo poetyckie, pobudzanie aktywności twórczej dzieci i młodzieży oraz integracja środowisk szkolnych.Cała Polska Czyta Dzieciom


cache_2470314186jpg

We wtorkowe przedpołudnie 18 października 2016 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Kłoczewie zorganizowała spotkanie w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. Spotkanie to odbyło się w Szkole Podstawowej im. Jana Kupczyka w Woli Zadybskiej.Filia Biblioteczna w Goździe


cache_2470180796jpg

Z przyjemnością informujemy, iż od dnia 7 października 2016 roku czynna jest Filia biblioteczna w Goździe, która stanowi kontynuację działalności istniejącej dotychczas Filii bibliotecznej w Woli Zadybskiej. Filia mieści się w Zespole Szkół w Goździe i jest czynna we wtorki i czwartki od 7:30 do 15:30. Otwarcia filii bibliotecznej dokonano 7 października br.

Wystawa "Polska Walcząca"


cache_2470180542jpg

Od 20 września do 10 października br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Kłoczewie można było obejrzeć wystawę „Polska Walcząca”. Wystawa zorganizowana była w ramach obchodów 77 rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego, która przypadała na 27 września. Przygotowana przez Instytut Pamięci Narodowej ekspozycja przypominała o początkach polskiej konspiracji w 1939 roku, a także o rozwoju i różnorodnych formach walki podziemnej przeciwko obu okupantom: Niemcom i Sowietom.Wieniec z Gęsiej Wólki najładniejszy na Dożynkach Prezydenckich


cache_2469640822jpg

Delegacja wieńcowa z miejscowości Gęsia Wólka w gminie Kłoczew reprezentowała województwo lubelskie na Dożynkach Prezydenckich w Spale, które odbyły się w dniach  10-11 września br. Wieniec uwity przez panie ze Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Gęsia Wólka i ośpiewany przez zespół „Czerniczanki z Kapelą” został uznany przez Komisję Konkursową za najpiękniejszy w kraju. Komisja Konkursowa w skład której wchodziła również Pierwsza Dama RP przyznała delegacji wieńcowej z gminy Kłoczew pierwsze miejsce. Dyplom uznania wręczał Prezydent Andrzej Duda. Dzięki doświadczeniu pań z Gęsiej Wólki, współpracy z zespołem „Czerniczanki” i zaangażowaniu folklorysty Pawła Warownego udało się przygotować prezentację wieńca , która odniosła tak wspaniały sukces.