Kontakt

Gminny Ośrodek Kultury w Kłoczewie

ul. Klonowa 2
08-550 Kłoczew
pow. rycki
woj. lubelskie
 


Telefon: 25 75 11 685

                601 157 072

E-mail: gok@kloczew.pl


Godziny otwarcia

 pon. : 08:00 - 18:00
 wt.   : 08:00 - 18:00
 śr.    : 08:00 - 18:00
 czw. : 08:00 - 18:00
 pt.    : 08:00 - 21:00
    sob.  : 08:00 - 14:00Konkurs Polskiej Piosenki Rozrywkowej "ESTRADA"


cache_2474009128jpg

Konkurs Polskiej Piosenki Rozrywkowej ESTRADA zgromadził w Gminnym Ośrodku Kultury w Kłoczewie wielu fanów zespołu „Czerwone Gitary”. To właśnie repertuar wspomnianego legendarnego zespołu prezentowali uczestnicy konkursu zorganizowanego przez GOK w Kłoczewie dnia 6 czerwca br. Piosenki „Czerwonych Gitar” trafiają do serc wszystkich pokoleń, również obecnego pokolenia młodych Polaków. Dzieci i młodzież z terenu gminy Kłoczew z radością wyśpiewały na scenie wiele znanych utworów, wśród których największą popularnością cieszył się tytuł „Tak bardzo się starałem”.


 "Jak nie czytam, jak czytam."                                 AKCJA MASOWEGO CZYTANIA.


cache_2474011876png

Gminna Biblioteka Publiczna w Kłoczewie oraz Filia Biblioteczna w Goździe wzięły udział po raz pierwszy w ogólnopolskiej akcji masowego czytania. 1 czerwca o godzinie 10.00 w całej Polsce bito rekord czytania książek. Do akcji przyłączyli się uczniowie z Zespołu Szkół w Kłoczewie, z Zespołu Szkół w Goździe wraz z nauczycielami, 30 Drużyna Harcerska Orlando Gózd oraz Dyskusyjny Klub Książki działający przy kłoczewskiej bibliotece. Łącznie 199 osób. Zadaniem uczestników wydarzenia było czytanie w jednym momencie dowolnych książek. Promocja czytelnictwa odbyła się na placu przed Urzędem Gminy w Kłoczewie oraz w Zespole Szkół w Goździe. Czytelnicy gminy Kłoczew pokazali że czytanie jest modne i należy się nim chwalić.


Wizyta Smerfów w bibliotece


cache_24737666921jpg

W dniu 17 maja, Smerfy z Przedszkola przy Zespole Szkół w Kłoczewie, wraz z opiekunkami, odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną. Przedszkolaki zapoznały się z nowym dla nich miejscem. Na początku wizyty pani bibliotekarka opowiedziała maluchom w jaki sposób powstają książki i trafiają na biblioteczne półki. Podczas opowiadania pokazywała dzieciom karty ilustrujące proces powstawania i dystrybucji książek. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały bajki z morałem pt. „Mrówka Matylda”, a następnie odpowiadały na związane z bajką pytania i rozwiązywały zagadki. Miłym punktem programu była rozmowa dzieci z pacynką Marysią, która zachęcała do wypożyczania i czytania lektur oraz korzystania z oferty biblioteki. Dzieci dostały na pamiątkę zakładki do książek i słodycze ufundowane przez bibliotekę.


Najlepsi Czytelnicy Roku 2016


cache_2473750623jpg

Gminna Biblioteka Publiczna w Kłoczewie, w ramach obchodów „Tygodnia Bibliotek”, przyznała tytuł „Najlepszego Czytelnika Roku 2016”. Pamiątkowe dyplomy oraz nagrody przyznano tym osobom, którzy w roku 2016 systematycznie przychodziły do biblioteki i wypożyczyły największą ilość książek. Liczba przeczytanych lektur nie mogła być niższa niż 40. Gratulujemy laureatom i życzymy dalszej owocnej przyjaźni z książką! Szczegóły rozstrzygnięcia konkursu w załączonym protokole.protoknajlepszyczytelnikroku2016_1.pdf

Rozstrzygnięcie konkursu literackiego


cache_2473750014jpg

Konkurs literacki „Lanie wody”, zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Kłoczewie, już za nami! Konkurs miała na celu podkreślenie, że rok 2017 został ogłoszony Rokiem Rzeki Wisły. Celami konkursu były: rozwijanie kultury języka polskiego i zdolności literackich, propagowanie czytelnictwa, uwrażliwienie na piękno polskiego słowa zamkniętego w prozie oraz promocja utalentowanych mieszkańców gminy Kłoczew i zaprezentowanie ich twórczości szerszemu kręgowi odbiorców.


Spotkanie autorskie z Tanyą Valko


cache_2473700480jpg

Głównym punktem programu tygodnia bibliotek obchodzonego w gminie Kłoczew było spotkanie ze znaną pisarką Tanyą Valko.

Tanya Valko to absolwentka arabistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim, która wyjechała do Libii by spełniać marzenia o dalekim tajemniczym świecie. Pracowała jako nauczycielka w Szkole Polskiej w Trypolisie, a następnie jako asystentka Ambasadora RP. Jest autorką książek o Libii, zdrowym stylu życia i bestsellerowej sagi arabskiej rozpoczynającej się jej debiutem powieściowym zatytułowanym „Arabska Żona”. Pisarka odwiedziła bibliotekę w Kłoczewie 10 maja 2017 r. gdzie czekało na nią liczne grono fanów, w tym przedstawiciele władz gminy Kłoczew: Wójt Zenon Stefanowski, Przewodniczący Rady Marek Cąkała, Sekretarz Gminy Grażyna Pyl. Autorka przybliżyła czytelnikom bohaterów swoich powieści ,ale przede wszystkim podzieliła się swoją wiedzą i obserwacjami na temat historii, kultury i socjologii państw arabskich.  Wszyscy uczestnicy spotkania z zainteresowaniem słuchali opowieści pisarki i włączali się do dyskusji. Na zakończenie oczekiwanej wizyty, czytelnicy otrzymali pamiątkowe wpisy do zakupionych książek autorstwa Tani Valko.Tydzień Bibliotek: "Z pamiętnika podróżnika"


cache_2473696738jpg

Biblioteka to miejsce dla wszystkich ciekawych świata. Oprócz książek opowiadających o różnych krajach i kulturach, Internetu stanowiącego okno na świat jest to także miejsce spotkań z interesującymi ludźmi, którzy dzielą się tutaj swoimi pasjami i przygodami. W tym tygodniu Gminna Biblioteka Publiczna w Kłoczewie i Filia biblioteczna w Goździe zaprosiły młodzież z klas V-VI i gimnazjum na spotkanie z podróżniczką Dominiką Woźniak. Dominika odwiedziła kilka krajów jako uczestniczka programów wymiany kulturowej, a najdłużej zabawiła w Chinach. Obecnie podróżniczka jest słuchaczką studiów podyplomowych Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Współczesne Chiny. Dlatego spotkanie z młodzieżą postanowiła poświęcić opowieściom o tym dalekim i egzotycznym dla nas kraju. Wykład miał formę interaktywną i każdy z młodych uczestników miał okazję stać się pogromcą mitów o Chinach, poćwiczyć kaligrafię i wymowę kilku słów w języku chińskim. Barwnym opowieściom towarzyszyła prezentacja zdjęć, filmów i rekwizytów przywiezionych z Chin (papier ryżowy, pędzelki i tusze do kaligrafii).  Ten niecodzienny wykład o kulturze Chin dostarczył młodzieży unikatowej wiedzy i wielu wrażeń.


Tydzień Bibliotek: Spotkania najmłodszych z literaturą


cache_2473696327jpg

W trwającym od 8 maja Tygodniu Bibliotek Gminna Biblioteka Publiczna w Kłoczewie oraz Filia biblioteczna w Goździe zorganizowały spotkania z literaturą dla najmłodszych mieszkańców gminy Kłoczew. Uczniowie klas IIa, II b i klasy I z ZS w Kłoczewie oraz uczniowie klas 0-III ZS w Goździe chętnie przybyli na spotkania do biblioteki. Bibliotekarki przygotowały dla małych gości wiele interesujących zajęć, które pozwoliły na zapoznanie się z budynkiem biblioteki, księgozbiorem dla dzieci i dodatkową ofertą typu korzystanie z komputerów i internetu oraz cotygodniowych zajęć bibliotecznych. Dzieci rozmawiały o bibliotece, słuchały czytanych bajek, odgadywały zagadki dotyczące literatury dziecięcej, a także wykonały plakaty promujące bibliotekę i czytelnictwo oraz pamiątkowe zakładki do książek.


Koncert Muzyki Chopina


cache_2473554971jpg

Dnia 30 kwietnia Gminny Ośrodek Kultury w Kłoczewie zorganizował Koncert Muzyki Chopina w wykonaniu pianistki Iryny Manila oraz jej uczniów. Iryna Manila ukończyła Akademię Muzyczną we Lwowie, a aktualnie mieszka w Przykwie (gmina Kłoczew); zaszczepia i rozwija pasję do muzyki klasycznej wśród dzieci z całego powiatu. Na początek młodzi artyści przybliżyli sylwetkę wielkiego polskiego kompozytora. Opowiadały o Fryderyku Chopinie, a głównym tematem opowieści były patriotyzm i muzyka. Następnie przyszedł czas na muzykę. Utwory mistrza muzyki klasycznej wykonywały nie tylko same dzieci, ale także pani Iryna Manila. Niecodzienny koncert pianistyczny stanowił piękny i doniosły wstęp do Święta 3 Maja.


XXIII Gminny Przegląd Teatrów Szkolnych


cache_2473461125jpg

Już od 23 lat Gminny Ośrodek Kultury w Kłoczewie kontynuuje tradycję organizowania Przeglądu Teatrów Szkolnych na szczeblu gminnym. Dzięki temu mali artyści mają możliwość prezentowania i szlifowania swoich aktorskich zdolności. 27 kwietnia br. do magicznego świata teatralnej zabawy przeniosły wszystkich następujące teatry i widowiska:

Teatr „Cymes” z VI klasy Zespołu Szkół w Czernicu z przedstawieniem „Ballada o uprzejmym rycerzu” w reż. Agnieszki Burcon

Teatr „Promyki” z I klasy Zespołu Szkół w Goździe z przedstawieniem „Śniadanie zajączka” w reż. Jadwigi Szponder

Teatr „Kurtynka” z klas IV-VI Szkoły Podstawowej w Starym Zadybiu z przedstawieniem „Leniwa królewna” w reż. Katarzyny Flisek i Joanny Kwas.

Chociaż grono wykonawców nie było tak liczne jak zwykle, to jednak wszystkie inscenizacje dostarczyły fantastycznych i artystycznych wrażeń. Uczestnicy przeglądu otrzymali dyplomy, nagrody i pamiątkowe statuetki. Jury wyróżniło również najlepszego aktora XXIII Gminnego Przeglądu Teatrów Szkolnych – Gabrysię Marciszkę z SP w Starym Zadybiu. Poniżej załączamy protokół z postanowieniami Jury.

protok_1.pdf


"Taneczne Pejzaże"


cache_2473399502jpg

Dnia 23 kwietnia 2017 roku w Kinie Renesans w Rykach odbył się I Powiatowy Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tańca Ludowego i Współczesnego Powiatu Ryckiego „Taneczne Pejzaże”.


Wyniki Wielkanocnego Konkursu Plastycznego


fe0d84a5-40b4-4261-a4f6-e503719a2865jpg

Za nami VIII edycja Wielkanocnego Konkursu Plastycznego. W konkursie wzięły udział dzieci, młodzież i dorośli oraz Stowarzyszenia z terenu gminy Kłoczew. Wpłynęło 71 prac. Poniżej prezentujemy wyniki konkursu.

protokkonkursuwielkanocnego.pdf