Kontakt

Gminny Ośrodek Kultury w Kłoczewie

ul. Klonowa 2
08-550 Kłoczew
pow. rycki
woj. lubelskie


Telefon: 25 75 11 685

                 601 157 072

E-mail: gok@kloczew.pl


Godziny otwarcia

 pon. : 08:00 - 18:00
 wt.    : 08:00 - 18:00
 śr.     : 08:00 - 18:00
 czw.  : 08:00 - 18:00
 pt.     : 08:00 - 21:00
    sob.   : 08:00 - 14:00Konkurs Polskiej Piosenki Rozrywkowej "ESTRADA"

DSC_0019JPG

22 maja 2018 roku odbył się już po raz drugi Konkurs Polskiej Piosenki rozrywkowej „ESTRADA” zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Kłoczewie.  Uczestnicy konkursu wykonywali utwory z repertuaru Majki Jeżowskiej. W konkursie wzięło udział około 40 uczestników, którzy konkurowali w kategoriach: występy solowe i występy zespołów.


Konkurs plastyczno - fotograficzny

wyniki_konkursupng

Konkurs plastyczno - fotograficzny „Moja mama to potrafi” zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Kłoczewie został rozstrzygnięty. Konkurs miał na celu uczczenie Dnia Matki, rozwijanie aktywności twórczej i wrażliwości artystycznej dzieci i młodzieży a także rozwijanie talentów i kreatywności dzieci i młodzieży.


TYDZIEŃ BIBLIOTEK

DSC_0054JPG

Kolejna edycja Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek już za nami. Jak co roku w dniach od 8 do 15 maja bibliotekarze z Gminnej Biblioteki Publicznej w Kłoczewie oraz Filii Bibliotecznej w Goździe przygotowali szereg działań związanych z popularyzacją czytelnictwa.

Podczas tegorocznej edycji przebiegającej pod hasłem „(Do)Wolność czytania” zrealizowaliśmy różne formy spędzania czasu w bibliotece.


Spotkanie autorskie z Haliną Prządką

DSC_0081JPG

W piątkowe popołudnie 11 maja 2018 r. w sali widowiskowej GOK odbyło się niezwykłe spotkanie autorskie z regionalną poetką panią Haliną Prządką – autorką tomiku „Całą duszą”. Spotkanie to zostało zorganizowane w ramach XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Pani Halina jest mieszkanką Piastowa w gminie Żelechów. Do kręgu jej zainteresowań należą: medycyna oraz psychologia. W roku 2016 wydała debiutancki tomik, który  zaprezentowała na kłoczewskiej scenie. W swojej twórczość podejmuje tematy życiowych wyborów, rozterek, uczuć, wartości oraz wiary. Pisze o pięknie otaczającego świata, o okolicy w której mieszka.


Rozstrzygnięcie konkursu literackiego "ZNACZENIE WOLNOŚCI"

Konkurs literacki „ZNACZENIE WOLNOŚCI”, zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Kłoczewie rozstrzygnięty! Konkurs miał na celu upamiętnienie 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Celami konkursu były: zachęcenie uczniów i dorosłych do wykorzystania opowiadania lub rozprawki jako jednej z form wypowiedzi, kształtowanie własnego, niepowtarzalnego stylu pisania, zachęcenie uczestników do poznawania przeszłości historycznej Polski, rozbudzanie świadomości języka jako składnika dziedzictwa kulturowego, wyrabianie nawyku dbałości o kulturę języka oraz kształtowanie wśród uczestników konkursu tożsamości narodowej i postawy patriotycznej.


Gminny Dzień Dziecka 2018


Spotkanie autorskie z Haliną Prządką


Kurs języka angielskiego

DSC_0010JPG

W Gminnym Ośrodku Kultury w Kłoczewie zakończył się kurs z języka angielskiego, w którym wzięło udział ponad 20 osób z terenu gminy Kłoczew.  Kurs trwał ponad 8 miesięcy. 26 kwietnia 2018 r. uczestnicy kursu przystąpili do egzaminu TOEIC Bridge. Każdy uczestnik otrzyma międzynarodowy certyfikat potwierdzający poziom biegłości językowej zgodny z Europejskim Systemem Opisu Kształcenia Językowego.


Warsztaty florystyczne

DSC_0253JPG

W Gminnym Ośrodku Kultury w Kłoczewie zakończyły się warsztaty florystyczne zrealizowane dzięki pozyskaniu przez Gminę Kłoczew w partnerstwie ze Szkołą Podstawową w Kłoczewie dofinansowania w ramach konkursu grantowego ogłoszonego przez Fundację „OIC Poland” w Lublinie. W warsztatach florystycznych wzięło udział 10 osób z terenu gminy Kłoczew. Odbyło się 5 spotkań, podczas których wykonano pięć różnych prac. Zajęcia poprowadziła Pani Wioletta Mężyk – florysta.


Konkurs Polskiej Piosenki Rozrywkowej "ESTRADA"

Regulamin piosenki rozrywkowej.pdf
Karta zgłoszenia.pdf

Konkurs plastyczno - fotograficzny

Regulamin konkursu plastycznego- fotograficznego.pdf

XXIV Gminny Przegląd Teatrów Szkolnych

DSC_0442JPG

Dnia 16 kwietnia 2018 roku odbył się XXIV Gminny Przegląd Teatrów Szkolnych. W przeglądzie wzięło udział cztery grupy teatralne. Swoje umiejętności zaprezentowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Czernicu i Szkoły Podstawowej w Goździe. Szczegóły rozstrzygnięcia konkursu w załączonym protokole.Konkurs literacki "ZNACZENIE WOLNOŚCI"

Regulamin konkursu literackiego.pdf

„XXIV PRZEGLĄD TEATRÓW SZKOLNYCH”

Regulamin konkursu.pdf
Karta Zgłoszenia.pdf


Noc Andersena

DSC_0031JPG

Już po raz trzeci zorganizowaliśmy dla młodych czytelników NOC z ANDERSENEM. Przedsięwzięcie to odbyło się  z okazji Światowego Dnia Książki Dziecięcej oraz urodzin Hansa Christiana Andersena – duńskiego baśniopisarza. W piątkowe popołudnie 6 kwietnia prawie siedemdziesięcioro wielbicieli Andersena spotkało się w Gminnym Ośrodku Kultury aby uczcić 213 urodziny pisarza.


Debata kandydatów na  posłów do sejmu I kadencji II Rzeczpospolitej

DSC_0844JPG

W tym roku obchodzimy setną rocznicę odzyskania niepodległości Polski.   W całym kraju organizowane są uroczystości związane z tym wydarzeniem. Również w naszej gminie nie mogło zabraknąć imprezy upamiętniającej tę ważną rocznicę. 6 kwietnia 2018 roku, w GOK-u  w Kłoczewie odbyła się pozorowana debata kandydatów na  posłów do sejmu I kadencji II Rzeczpospolitej.


Konkurs plastyczny "Ignacy Paderewski"

20180404_1438141jpg

Dnia 4 kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Kłoczewie odbył się konkurs plastyczny pt. ,,Ignacy Paderewski”. Uczestnicy, w wieku od 12 do 14 lat, mieli z zadanie wykonać szkic lub malunek Ignacego Paderewskiego. Wszyscy oddali piękne prace, jury w postaci Pani Longiny Cybulskiej i Pani Wioletty Duczek miało naprawdę trudne zadanie.


Oferta zajęć stałych w GOK i GBP


Zmiana adresu poczty elektronicznej

Uprzejmie informujemy, że zmianie uległ adres e-mail Gminnego Ośrodka Kultury w Kłoczewie.

Korespondencję elektroniczną proszę kierować na adres: gok@kloczew.plWarsztaty wielkanocne

DSC_0265JPG

W okresie przedświątecznym w Gminnym Ośrodku Kultury w Kłoczewie odbyły się  warsztaty wielkanocne. Zostały one zorganizowane dzięki pozyskaniu przez Gminę Kłoczew w partnerstwie ze Szkołą Podstawową w Kłoczewie dofinansowania w ramach konkursu grantowego ogłoszonego przez Fundację „OIC Poland” w Lublinie. Odbiorcami działań utworzonego Lokalnego Ośrodka Wiedzy i Edukacji było 20 osób z terenu gminy Kłoczew.


NOC ANDERSENA 2018                                                                              


Spotkanie autorskie z Zofią Stanecką

DSC_0403JPG

W ramach popularyzacji książek i czytelnictwa Gminna Biblioteka Publiczna w Kłoczewie zaprosiła na spotkanie autorskie znakomitą pisarkę książek dla dzieci Panią Zofię Stanecką. W spotkaniu które odbyło się 28 marca 2018 roku uczestniczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Goździe oraz ze Szkoły Podstawowej im. Jana Kupczyka w Woli Zadybskiej wraz z wychowawcami.


Wyniki IX edycji Wielkanocnego Konkursu Plastycznego

DSC_0309JPG

Na konkurs wpłynęło łącznie 71 prac w trzech kategoriach: Palma Wielkanocna, Pisanka, Kartka Świąteczna. Dnia 23 marca 2018 roku powołane przez organizatora Jury w składzie: Przewodnicząca Jury: Wioletta Mężyk – florysta, Członek Jury: Elżbieta Pleskot – emerytowany nauczyciel przedmiotów artystycznych, Członek Jury: Longina Cybulska – Animator kultury.

Protokół.pdf

Święto Kobiet

DSC_0145JPG

W niedzielne popołudnie 11 marca już po raz ósmy zorganizowano dla pań Gminne Święto Kobiet. Program Święta Kobiet obfitował w wiele atrakcji. Na początku uroczystości wszyscy wysłuchali życzeń od Wójta Gminy Kłoczew Zenona Stefanowskiego i Przewodniczącego Rady Gminy Marka Cąkały. Program artystyczny rozpoczęły uczennice ze Szkoły Podstawowej w Kłoczewie, Alicja Celej i Wiktoria Zalech, które zaśpiewały piosenkę pt.: „Damą być”. Publiczność mogła podziwiać również tańce. Taniec „Kalinka” i taniec hiszpański wykonali uczniowie klasy II ze Szkoły Podstawowej w Kłoczewie a Twista przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej w Goździe.


Zapraszamy do udziału w WIELKANOCNYM KONKURSIE PLASTYCZNYM


Gminne Święto Kobiet


Zapraszamy na kursy LOWE


Ferie z GOK-iem i Biblioteką

11jpg

Ferie w Gminnym Ośrodku Kultury już za nami! Ferie zimowe rozpoczęliśmy od przedstawienia pt.: „Bazyliszek” w wykonaniu aktorów z teatru Krak-Art z Krakowa. Tego dnia dzieci wykonały prace plastyczne oraz uczestniczyły w zabawach ruchowych. Podczas ferii odbyły się również zajęcia w szkołach z terenu gminy Kłoczew.Charytatywny Koncert Noworoczny 2018

74JPG

Koncerty Noworoczne w Gminie Kłoczew można zaliczyć do naszej lokalnej tradycji. W tym roku koncert miał po raz pierwszy charytatywny charakter. Otwarte serca publiczności, gości i mieszkańców gminy utwierdzają w przekonaniu, że było warto! Dla najmłodszych mieszkańców gminy (podopiecznych Fundacji „Zdążyć z pomocą”, zmagających się ze swoją niepełnosprawnością: Madzi i Norberta) zebrano do puszek, z licytacji i sprzedaży słodkości przygotowanych przez lokalne stowarzyszenia zebrano ponad 8 tys. zł.


XXIII Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek

DSC_0058JPG

24 stycznia w Szkole Podstawowej im. Polskich Noblistów z oddziałami przedszkolnymi w Kłoczewie odbył się XXIII Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury i Gminną Bibliotekę Publiczną w Kłoczewie. Konkurs organizowany corocznie ma na celu kultywowanie i podtrzymywanie tradycji śpiewania kolęd, rozbudzenie talentów wokalno- instrumentalnych oraz integrowanie dzieci i młodzieży z terenu gminy Kłoczew.


Kwesta na rzecz WOŚP w gminie Kłoczew

20180114_130005jpg

Podczas 26 Finału WOŚP zbierano środki „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. Na terenie gminy Kłoczew kwestowało 11 wolontariuszy, co pozwoliło na przeprowadzenie zbiórki w wielu miejscowościach gminy: Kłoczewie, Starym Zadybiu, Woli Zadybskiej, Goździe, Czernicu, Kawęczynie. Wolontariusze i opiekunowie to młodzież i dorośli z terenu gminy Kłoczew: Dominika Wesołowska, Martyna Babik, Zuzanna Przeworska, Aleksandra Barwicka, Alicja Marciszka, Martyna Rodak, Sandra Kudlak, Dominika Kapusta, Anna Popiołek, Wioleta Woźniak, Longina Cybulska.Zapraszamy na Koncert Noworoczny ze zbiórką charytatywną


FERIE 2018


Wycieczki z GOK


Przedstawienie pt. „Bazyliszek”


Warsztaty techniczne z klocków LEGO dla dzieci


XXIII Przegląd Kolęd i Pastorałek

kartazgoszenia_2.pdf
regulaminprzegldukoldipastoraek.pdfWigilia gminna

img_2852jpg

Na tradycyjnym spotkaniu opłatkowym, które obyło się 20 grudnia w Szkole Podstawowej w Kłoczewie po raz kolejny spotkały się władze gminy, samorządowcy, sołtysi, kierownicy, pracownicy, przedstawiciele stowarzyszeń z terenu gminy Kłoczew. Spotkanie rozpoczął wójt Gminy Kłoczew pan Zenon Stefanowski, który przywitał zaproszonych gości, następnie  28 drużyna harcerska „Strażnicy Lasu” ze Szkoły Podstawowej w CzernicuRozstrzygnięcie Bożonarodzeniowego Konkursu Plastycznego

20171218_155636jpg

W dniu 18 grudnia rozstrzygnięto Bożonarodzeniowy Konkurs Plastyczny organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury i Gminną Bibliotekę Publiczną w Kłoczewie. Na konkurs wpłynęło łącznie 67 prac. Jury w składzie:

Wioletta Mężyk – przewodnicząca

Elżbieta Pleskot – członek

Anna Popiołek – członekKłoczew "Pomógł Dzieciom Przetrwać Zimę"

20171217_110537jpg

Po raz drugi Gminny Ośrodek Kultury i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w  Kłoczewie włączyli się w ogólnopolską akcję „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”. Akcja została przeprowadzona 17 grudnia. Wolontariusze zbierali tylko dary rzeczowe.MIKOŁAJKI 2017

dsc_0154_1jpg

Dnia 9 grudnia w hali sportowej przy Szkole Podstawowej im. Polskich Noblistów z Oddziałami Przedszkolnymi w Kłoczewie odbyły się Mikołajki zorganizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Kłoczewie. Najbardziej wyczekiwaną osobą tego dnia był Święty Mikołaj. W oczekiwaniu na jego przyjście dzieci brały udział w konkursach, zabawach, tańczyły przy muzyce a także miały okazję obserwować oraz osobiście brać udział w pokazie iluzji.


Konkurs Plastyczny


Konkurs Recytatorski Poezji Angielskiej

dsc00385jpg

29 listopada 2017 roku w Zespole Placówek Oświatowych w Leopoldowie odbył się trzeci Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Angielskiej pod hasłem „I LOVE POEMS”. Współorganizatorami tego wydarzenia był  Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Rykach oraz Gminny Ośrodek Kultury w Kłoczewie. Konkurs miał na celu promowanie talentów recytatorskich i językowych oraz integrowanie młodzieży szkolnej. Dodatkowo stwarza możliwość kontaktu z wielkimi dziełami i twórcami literatury światowej.


Święto Pluszowego Misia

dsc_0001jpg

24 i 27 listopada 2017 r. bibliotekarki z Gminnej Biblioteki Publicznej w Kłoczewie oraz Filii Bibliotecznej w Goździe zorganizowały Święto Pluszowego Misia dla najmłodszych czytelników. Adresatami uroczystości byli uczniowie klasy „0” i przedszkolaki ze SP w Goździe oraz uczniowie klas „0a” i”0b” ze SP w Kłoczewie. Spotkania te były świetną okazją do wspólnej zabawy ale przede wszystkim okazją do promocji czytelnictwa. Poprzez wspólną zabawę zachęcaliśmy dzieci do odwiedzin w bibliotece oraz wypożyczania książek o misiach i nie tylko.


Wycieczka do Warszawy20171118_144538jpg

Dnia 18 listopada 2017 roku 24-osobowa grupa dorosłych z powiatu ryckiego udała się na wycieczkę do Warszawy. Na początku wycieczkowicze udali się do teatru Capitol na spektakl „Przekręt (nie) doskonały”. Feeria błyskotliwych żartów i nagłych zwrotów akcji w brawurowym wykonaniu lubianych aktorów była gwarancją doskonałej zabawy. Splot zaskakujących zdarzeń zachwycił humorem i dowcipem.MIKOŁAJKI


Gminne Obchody Święta Niepodległości w Kłoczewie

 
img_2740jpg

Gminne obchody 99 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości rozpoczęły się uroczystą Mszą Św. w intencji Ojczyzny w kościele parafialnym w Kłoczewie, homilię wygłosił ks. proboszcz Marek Kot. Następnie wszyscy przemaszerowali pod Pomnik Poległych Legionistów, gdzie wartę honorową przy Krzyżu pełniła 4 Kłoczewska Drużyna Harcerek „ Astrum”.


Święto Niepodległości 11 listopada 2017


Zapraszamy do udziału w Konkursie Recytatorskim Poezji Angielskiej

regulamin_konkursu_1.pdf
karta_zgoszenia_1.pdf

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM!

 

33jpg

27 i 30 października 2017r. Gminna Biblioteka Publiczna w Kłoczewie oraz Filia Biblioteczna w Goździe zorganizowały spotkania z literaturą dla uczniów ze Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Goździe oraz ze Szkoły Podstawowej im. 1 Pułku Lotnictwa Myśliwskiego "Warszawa" w Starym Zadybiu. W rolę czytających wcielili się pracownicy Ośrodka Kultury, Biblioteki oraz pani Hanna Pieńkosz – Dyrektor SP w Starym Zadybiu. W zaczarowanym świecie bajek uczniowie obu szkół spotkali wielu interesujących bohaterów.II Gminny Konkurs Recytatorski

 
dsc_1278_1jpg

26 października w Szkole Podstawowej w Kłoczewie odbył się II Gminny Konkurs Recytatorski zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury i Gminną Bibliotekę Publiczną w Kłoczewie. Konkurs miał na celu rozwijanie wrażliwości na słowo poetyckie, pobudzenie aktywności twórczej dzieci i młodzieży oraz integrację środowisk szkolnych. W konkursie recytatorskim wzięło udział 66 uczniów reprezentujących Szkoły Podstawowe z oddziałami przedszkolnymi z Kłoczewa, Gozda, Czernica i Kawęczyna.
Warsztaty florystyczne dla dorosłych


dsc_0809jpg

Dekoracje na Wszystkich Świętych to niesłychanie ważny element obchodzenia tego dnia, który podkreśla jego wyjątkowo uroczysty podniosły charakter. Piękne wiązanki zdobiące groby naszych bliskich zmarłych to wyraz naszej pamięci, dlatego też 20 października 2017 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Kłoczewie odbyły się warsztaty florystyczne dla dorosłych, w których wzięło udział 20 pań z terenu gminy Kłoczew.

Wycieczka do Teatru Capitol


Warsztaty florystyczne


II Gminny Konkurs Recytatorski

regulamin.pdf
kartazgoszenia_1.pdf


INWENTARYZACJA KSIĘGOZBIORU

UWAGA!

Gminna Biblioteka Publiczna w Kłoczewie

w dniach od 18.09.2017r. do 22.09.2017r. będzie nieczynna z powodu

SKONTRUM – INWENTARYZACJA KSIĘGOZBIORU.

Przepraszamy.


Narodowe Czytanie po raz czwarty w Gminie Kłoczew

cache_2475639681jpg

Gminna Biblioteka Publiczna w Kłoczewie oraz Filia Biblioteczna w Goździe po raz czwarty włączyły się do ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie. Akcji, która popularyzuje czytelnictwo, wzmacnia poczucie wspólnej tożsamości, zwraca uwagę na piękno polskiej literatury jak również potrzebę dbałości o polszczyznę. Tegoroczną   lekturą   wspólnego czytania było  „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. Dramat składający się z trzech aktów, przedstawiający autentyczne wydarzenie – wesele poety Lucjana Rydla z chłopką Jadwigą Mikołajczykówną. Utwór ten przyniósł Wyspiańskiemu wielką sławę i uznanie.


Biblioteka po raz drugi otrzymała dofinansowanie


cache_2475545209jpg

Gminna Biblioteka Publiczna w Kłoczewie oraz Filia Biblioteczna w Goździe w ramach programu „Kraszewski. Komputery dla Bibliotek 2017” otrzymały dofinansowanie w wysokości 11867,00 zł na zakup komputerów, oprogramowania i komputerowych urządzeń peryferyjnych.
"Biesiada wokół tradycyjnego jadła"


cache_2475413675jpg

Gminny Ośrodek Kultury w Kłoczewie zorganizował dnia 20 sierpnia br. wydarzenie pod nazwą „Biesiada wokół tradycyjnego jadła”. Operacja ta otrzymała dofinansowanie z„Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Materiał opracowany przez Sekretariat Regionalny Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Województwa Lubelskiego. Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Materiał współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Głównym celem operacji pod nazwą „Biesiada wokół tradycyjnego jadła” było wsparcie współpracy i realizacji przez rolników wspólnych inwestycji dotyczących produkcji żywności tradycyjnej poprzez organizację kongresu producentów żywności tradycyjnej i wydarzeń towarzyszących w formie imprezy plenerowej.

Powiatowo-Gminne Święto Plonów 2017


cache_2475346114jpg

W deszczową niedzielę 20 sierpnia na boisku sportowym w Starym Zadybiu rozpoczęły sięDożynki Powiatowo-Gminne 2017. Dożynki na terenie gminy Kłoczew organizowane były już po raz szósty z rzędu. Oprawę muzyczną Mszy Dziękczynnej uświetniła Orkiestra Dęta OSP w Żelechowie. Rolę Starostów dożynkowych pełnili Pani Karolina Domańska – Bichta z Janopola i Pan Zbigniew Cybulski z Kłoczewa.

Zapraszamy na Biesiadę wokół tradycyjnego jadła!


Konkurs kulinarny: "Najsmaczniejsza potrawa z kaszą"

kartazgoszeniakonkulinarny.pdf
regkonkulinarnego.pdf


Ostatni tydzień wakacji w GOK-u i bibliotece


cache_2475014211jpg

Ostatni tydzień wakacji w Gminnym Ośrodku Kultury w Kłoczewie upłynął równie wesoło i ciekawie jak cztery poprzednie. We wtorek dzieci podczas zajęć bibliotecznych wykonały plakat promujący kłoczewską bibliotekę. Znalazły się na nim - oprócz biblioteki - również kościół p.w. św. Jana Chrzciciela, Zespół Szkół im. Polskich Noblistów, remiza strażacka, znaki drogowe i kolorowe domy mieszkańców gminy Kłoczew.Galeria Produktu Lokalnego


Zapraszamy do zapoznania się z informacjami Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Lepsza Przyszłość Ziemi Ryckiej”.

dokumentacjaprojektowamebliwystawienniczych1.pdf
karta_produktu.pdf
konsultacjespoecznelokalniwytwrcyywnoci.pdf
lokalniwytwrcyywnoci-2.pdf
zestawienie_lgd_partnerzy.pdf

Zajęć wakacyjnych ciąg dalszy...


cache_2474801922jpg

Dwa kolejne tygodnie zajęć wakacyjnych w GOK-u w Kłoczewie minęły równie radośnie i dynamicznie jak te poprzednie. Trzeci tydzień rozpoczął się Dniem Pirata. Maluchy zapoznały się z budową statku pirackiego, wykonały piracką flagę, a na koniec ozdobiły płótna morskimi motywami. W czwartek Kino Letnie pod gwiazdami zgromadziło ponad 100 osób! Młodszym widzom dostarczył wrażeń „Asterix i Obelix. Osiedle Bogów”, a tych starszych bardziej wciągnęła fabuła „Bezcennego daru”. Ostatniego dnia odbyły się warsztaty tworzenia biżuterii. Pod koniec zajęć kolorowe bransoletki przyozdobiły dłonie wszystkich uczestniczek.


"Kino letnie pod gwiazdami"


cache_2474724771jpg

W czwartkowy wieczór 13 lipca 2017r. na placu przed budynkiem GOK w Kłoczewie licznie zgromadzili się wielbiciele sztuki filmowej. Zorganizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Kłoczewie i firmę Art4people „Kino letnie pod gwiazdami” cieszyło się wielkim zainteresowaniem wśród mieszkańców gminy Kłoczew. Na seans filmowy na świeżym powietrzu przybyło łącznie ponad 100 osób. Usadowieni na wygodnych leżakach kinomani obejrzeli dwa filmy: „Asterix i Obelix. Osiedle Bogów” oraz „Bezcenny dar”. Dzięki sprzyjającej pogodzie wszyscy mogli poczuć magię kina pod gołym niebem i namiastkę atmosfery festiwalu filmowego. Wielki ekran i oglądanie filmów w plenerze to atrakcja, którą z pewnością powtórzymy!


Wakacje w GOK-u rozpoczęte!


cache_2474599488jpg

Pierwsze dwa tygodnie zajęć wakacyjnych w Gminnym Ośrodku Kultury w Kłoczewie już za nami! Na początek dzieci poznawały Kolorowe Indie: zaprojektowały sari, uzupełniły mapę Indii, przebierały się za Hinduski, tańczyły tańce Bollywood, grały w kalambury, a na koniec zdobiły słonie wzorami przypominającymi hennę. Drugiego dnia zajęć maluchy na zajęciach bibliotecznych projektowały zakładki do książek-kotki oraz brały udział w zabawach słownych. Nie mogło zabraknąć zabaw z chustą Klanza, przedzieraniem się przez materiałowy tunel i wygibasów na świeżym powietrzu.Gminny Dzień Dziecka 2017


cache_2474115212jpg

Już od pięciu lat w gminie Kłoczew, z inicjatywy Wójta Gminy Zenona Stefanowskiego, organizowany jest Gminny Dzień Dziecka czyli festyn pełen atrakcji dla dzieci i rodzin. Tegoroczna impreza odbyła się w niedzielę 11 czerwca na boisku w Starym Zadybiu. Organizatorzy przygotowali wiele darmowych atrakcji.

Rozstrzygnięcie konkursu profilaktycznego


e7974dff-15bd-4fe2-8db3-2e553e452a6cjpg

Konkurs profilaktyczny „Stop uzależnieniom” zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Kłoczewie został rozstrzygnięty. Konkurs miał na celu propagowanie profilaktyki uzależnień, zdrowego i odpowiedzialnego stylu życia wśród dzieci i młodzieży poprzez ukazanie szkodliwości i zagrożeń związanych z używaniem substancji psychoaktywnych, podniesienie wiedzy dzieci i młodzieży na temat negatywnych konsekwencji wynikających z używania środków psychoaktywnych, kreowanie wizerunku młodego człowieka wolnego od nałogów oraz rozwijanie kreatywności uczestników konkursu.

Na konkurs wpłynęło łącznie 87 prac w dwóch kategoriach: praca plastyczna, prezentacja multimedialna.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymują nagrody rzeczowe ufundowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Kłoczewie. Nagrody zostaną wręczone podczas Gminnego Dnia Dziecka ( 11 czerwca) na boisku sportowym w Starym Zadybiu.

Szczegóły w protokole.


stopuzalenieniom.pdf