Noc Bibliotek

W tym roku Gminna Biblioteka Publiczna w Kłoczewie po raz pierwszy przystąpiła do akcji "NOC BIBLIOTEK" pod hasłem "KLIMAT na czytanie". Celem tej akcji było upowszechnianie czytelnictwa oraz zachcenie do częstego korzystania z oferty biblioteki. 9 października odbyły się warsztaty dla dzieci, na których uczestnicy wykonali ekologiczne zakładki do książek, oraz ozdobili eko-torby nadrukami motywów przyrodniczych. Biblioteka zachęcała do sięgania po literaturę przyrodniczą i podróżniczą. Zapraszała też wszystkich czytelników do włączenia się w zabawę polegającą na przesyłaniu zdjęć prezentujących scenerię z "klimatem" do czytania. Chętni również mogli pobrać specjalne kody do filmu "Jakub, Mimmi i gadające psy".

Spotkanie autorskie z Sylwią Winnik

16 września Gminna Biblioteka Publiczna w Kłoczewie zorganizowała spotkanie autorskie z pisarką Sylwią Winnik, autorką takich bestsellerów jak „Dziewczęta z Auschwitz” czy „Tylko przeżyć”. Spotkanie miało na celu promocję najnowszej książki Winnik „Dzieci z Pawiaka”.  Wizyta pisarki zainteresowała wiele osób, a wśród przybyłych na spotkanie znalazło się liczne grono młodzieży ze S.P. w Kłoczewie i S.P. w Owni. Wszyscy ze skupieniem i zaciekawieniem wsłuchiwali się w opowieści pisarki , która przedstawiała bohaterów książki i ich losy. Wrażliwość pani Sylwii i jej dziennikarskie zamiłowanie do faktów zaowocowały wydaniem kolejnej publikacji, która w ciekawy sposób przedstawia ważne i trudne wydarzenia, które miały miejsce w historii naszego kraju. Uczestnicy spotkania mieli też okazję porozmawiać z pisarką, zakupić książkę z jej autografem i dedykacją, oraz wykonać pamiątkowe fotografie.Narodowe Czytanie

Po raz 7 Gmina Kłoczew włączyła się w ogólnopolską akcję „Narodowe Czytanie” pod patronatem Pary Prezydenckiej RP. 9 września 2020 r. w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Kłoczewie odbyła się uroczystość, podczas której czytano i słuchano fragmentów utworu „Balladyna” Juliusza Słowackiego. W role bohaterów dramatu wcielili się członkowie OSP w Czernicu, KGW Kłoczew, KGW Nowe Zadybie, Stowarzyszenia Kobiet "Wola Zadybska+", Dyrektor SP w Kłoczewie oraz uczniowie SP w Czernicu, SP w Goździe i SP w Kłoczewie. Czytanie urozmaicano wątkami muzycznymi nawiązującymi do motywów przedstawionych w "Balladynie" w wykonaniu Alicji i Klaudii Celej z akompaniamentem Tomasza Mikuska. Dekoracja i oświetlenie sceny, kosze pełne soczystych malin, oraz „Balladyna” w interpretacji mieszkańców gminy Kłoczew dostarczyły niezapomnianych wrażeń wszystkim uczestnikom tego wydarzenia. Promujemy klasykę literatury polskiej!