Kontakt

Gminny Ośrodek Kultury w Kłoczewie

ul. Klonowa 2
08-550 Kłoczew
pow. rycki
woj. lubelskie
 

Telefon: 25 75 11 685

                601 157 072

E-mail: gok@kloczew.pl


Godziny otwarcia

 pon. : 08:00 - 18:00
 wt.   : 08:00 - 18:00
 śr.    : 08:00 - 18:00
 czw. : 08:00 - 18:00
 pt.    : 08:00 - 21:00
    sob. : 08:00 - 14:00


Światowy Dzień Pluszowego Misia


cache_2462796588jpg

24 XI 2015 roku w Szkole Podstawowej w Kawęczynie i w Szkole Podstawowej w Starym Zadybiu dzieci obchodziły urodziny Pluszowego Misia. Uroczystość zorganizowała i przeprowadziła Gminna Biblioteka Publiczna w Kłoczewie w Ramach akcji „Światowy Dzień Pluszowego Misia”. Adresatami akcji byli uczniowie z klas O-I. Głównym celem popularyzacji tego święta była chęć ucieczki od agresji i przypomnienie najważniejszych wartości, jakimi są dzieciństwo, przyjaciel, miłość, ciepło. Z tymi słowami kojarzy się właśnie Pluszowy Miś. Przyjaciel z dzieciństwa, zawsze wierny i oddany, to jemu powierzamy swoje sekrety i to on ma nas uchronić od zła i niebezpieczeństw. Wszyscy uczniowie mile nas zaskoczyli. Nie było chyba w szkole tego dnia osoby, która przyszłaby bez swojego przyjaciela Misia. Maskotki były różne od bardzo malutkich do bardzo, bardzo dużych. Ilość pluszowych przyjaciół w tym dniu była imponująca. Uczestnicy spotkań z wielką ochotą uczestniczyli w zabawach, słuchali    z uwagą i zaangażowaniem czytanej bajki oraz ćwiczyli razem z Kubusiem Puchatkiem. Bezbłędnie umieli wymienić najbardziej popularne misie. Dodatkowo, zorganizowany został konkurs na największego i   najmniejszego Misia. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe. Po spotkaniu wszyscy uczniowie mogli skosztować „Misiowych przysmaków” ufundowanych przez GBP w Kłoczewie. Spotkanie upłynęło w bardzo sympatycznej i ciepłej atmosferze. Wszyscy przypomnieli sobie o swoich pluszowych przyjaciołach, może troszeczkę na codzień zapomnianych.  Na zakończenie uroczystości wykonano pamiątkowe zdjęcia.


Wystawa objazdowa dotycząca życia i twórczości Bolesława Prusa


cache_2462619812jpg

W dniach 17-23 listopada 2015r. Gminna Biblioteka Publiczna w Kłoczewie udostępniła mieszkańcom gminy Kłoczew wystawę objazdową przygotowaną przez WBP im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie. Wystawa poświęcona życiu i twórczości Bolesława Prusa – wielkiego pozytywisty została zaprezentowana wraz z wystawą książkową pisarza w bibliotece. Na planszach wystawy pojawiły się najważniejsze wydarzenia z biografii powieściopisarza. Została zaprezentowana jego kariera zawodowa jak również sfera życia prywatnego/ osobistego – jego historia rodzinna. Wystawę zaprezentowała zwiedzającym bibliotekarka Anna Popiołek, jednocześnie zapoznając bliżej z postacią pisarza. Dodatkowo pani Ania przedstawiła również prezentację multimedialną promującą Gminną Bibliotekę Publiczną w Kłoczewie oraz jej zbiory.

Wystawę obejrzeli uczniowie klas II-III gimnazjum z Zespołu Szkół w Kłoczewie, klas IV-VI ze Szkoły Podstawowej w Kawęczynie, klas IV-VI ze Szkoły Podstawowej w Woli Zadybskiej oraz osoby indywidualne. Wystawę odwiedziło 120 osób. Zainteresowanie wystawą ze strony dzieci i młodzieży było bardzo duże, z zaciekawieniem oglądali fotografie i oryginalne teksty słynnego publicysty.


Cała Polska Czyta Dzieciom 2015


cache_2461323019jpg

Tegoroczna akcja głośnego czytania dla najmłodszych odbyła się w gminie Kłoczew 2października 2015r. i miała miejsce w Zespole Szkól w Goździe.Pracownicy Biblioteki Publicznej oraz Ośrodka Kultury w Kłoczewie zorganizowali spotkanie dla najmłodszych przedszkolaków i uczniów klas 0-III. Biblioteka zaprosiła do udziału w akcji na rzecz propagowania czytelnictwa wśród dzieci i ich rodziców znakomitych gości:  • Wójta Gminy Kłoczew Pana Zenona Stefanowskiego
  • Dyrektora ZS w Goździe Pana Pawła Kanię
  • Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Kłoczewie Panią Annę Żaczek
  • Członkinię Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Wsi Gózd Panią Ewę Grzyb

Zaproszeni goście otrzymali bardzo dużą KSIĘGĘ BAJEK oraz okulary o równie wielkim rozmiarze pomocne przy czytaniu wybranych utworów. Podczas spotkania przeczytane zostały bajki współczesnych polskich pisarzy, między innymi Pawła Beręsewicza: „Kucharz Kuba”, „Piekarz Piotrek” oraz Katarzyny Ziemnickiej :„Florentynka maluje niebo” i „Florentynka się odchudza”. Bajki pełne ciekawych i intrygujących przygód, czasami bardzo śmieszne ale jak najbardziej z pouczającym morałem. Wszystkim uczestnikom wybrane utwory bardzo przypadły do gustu. Dzieci z przyjemnością słuchały czytanych bajek i prawidłowo odpowiadały na pytania dotyczące ich treści. Za prawidłowe odpowiedzi uczniowie otrzymywali naklejki z logo Kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom.Na podsumowanie spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie upominki ufundowane przez bibliotekę oraz zapozowali do pamiątkowej fotografii.                  


Narodowe czytanie "LALKI"


cache_2461320714jpg

Kłoczewska Biblioteka Publiczna po raz drugi wzięła udział w akcji Narodowe Czytanie, tym razem we współpracy z Gimnazjum w Czernicu. W tym roku przypomniano jedną z najwybitniejszych powieści epoki pozytywizmu –„Lalkę” Bolesława Prusa. Narodowe Czytanie zainicjowane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Bronisława Komorowskiego ma na celu popularyzowanie fundamentalnych w polskiej kulturze dzieł, promowanie kultury słowa żywego oraz wzmacnianie poczucia wspólnej tożsamości. Za nim zabrzmiały pierwsze rozdziały „Lalki” dyrektor ZS w Czernicu pani Teresa Beczek-Kostyra odczytała przesłanie Prezydenta Rzeczypospolitej, następnie bibliotekarka GBP pani Marta Sowińska przybliżyła osobowość i twórczość Bolesława Prusa. Fragmenty powieści zostały odczytane przez uczniów gimnazjum: Bernaciak Julię, Dębek Natalię, Dębek Paulinę, Dębek Wiktorię, Kanię Dorotę, Kapustę Dominikę, Łubiankę Julię, Łukasiaka Adriana, Miłosza Adriana, Opiekę Aleksandrę, Pieńkosz Aleksandrę, Pieńkosz Wiktorię,  Siwka Jakuba, Staniak Patrycję, polonistkę panią Iwonę Król oraz bibliotekarkę GBP panią Annę Popiołek. Czytaniu fragmentów powieści towarzyszyła prezentacja fragmentu musicalu „Lalka” wystawionego w Teatrze Polskim w Warszawie w roku ubiegłym podczas Gali Języka Ojczystego, fragmentów filmu „Lalka” w reżyserii Wojciecha Hasa z roku 1968 oraz piosenki ze słuchowiska pod tytułem „Katarynka Pana Bolesława” w wykonaniu Anny German.  Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe zakładki ze stemplem tegorocznej akcji Narodowego Czytania.


Spotkanie autorskie z Moniką Madejek


cache_2461318356jpg

22 czerwca w poniedziałkowy poranek Gminna Biblioteka Publiczna w Kłoczewie gościła Panią Monikę Madejek. Autorkę książki dla dzieci pod tytułem „Zeszyt z ANIOŁAMI”. Pani Monika jest aktywną blogerką prowadzi blogi: Monika w kuchni, przy kominku siadam, blog Cafeart, miocentoangeli. Prowadzi pracownię artystyczną Szuflada Duszy oraz zajęcia plastyczne w domu kultury w Lublinie. Swoją pasją do tworzenia i pisania zaraża czytelników bibliotek i nie tylko.

Na spotkanie i warsztaty plastyczne przybyli uczniowie klas III-IV-V ze szkół podstawowych w Goździe i w Kłoczewie wraz z opiekunami. Gościliśmy 30 uczniów.

Podczas spotkania Pani Monika opowiedziała o swojej książce i o jej bohaterach. Wspominała czasy swojego dzieciństwa. Zaprezentowała przywiezione prace oraz ich historię. Autorka przygotowała szablony zakładek, które wspólnie z dziećmi wykonała. Następnie uczestnicy warsztatów wykonywali etui na telefon z filcu,  wszystkim bardzo podobały się warsztaty i na długo zapadły w pamięci.

Na zakończenie spotkania wszyscy zapozowali do pamiątkowej fotografii i na zrobionych własnoręcznie zakładkach otrzymali pamiątkowy autograf pisarki.


Konkurs plastyczny.


cache_2456373375jpg

                                   

Konkurs plastyczny pt. „Miejsca związane ze Św. Janem Pawłem II” zorganizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Kłoczewie.

Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 13 kwietnia 2015r. w dwóch kategoriach wiekowych:- uczniowie klas IV – VI szkoły podstawowej; - uczniowie klas I – III gimnazjum

Skład Jury:

1. Przewodnicząca Wioletta Duczek – nauczyciel zajęć artystycznych w ZS w Kłoczewie

2. Członek Wioleta Adamczyk – instruktor ds. teatru w GOK w Kłoczewie

3. Członek  Longina Cybulska – bibliotekarz GBP w Kłoczewie

Cel konkursu:

Celem konkursu było rozbudzenie wśród dzieci i młodzieży zainteresowania życiem i podróżami Św. Jana Pawła II w związku z przypadającą 10 rocznicą śmierci.

Postanowienia Jury:

- uczniowie klas IV – VI szkoły podstawowej:

I miejsce Dominika Kapusta kl. VI Zespół Szkół w Czernicu

II miejsce Wiktoria Antolak kl. VI Zespół Szkół w Czernicu

    Ewelina Rodak kl. VI Szkoła Podstawowa w Woli Zadybskiej

III miejsce Weronika Staniak kl. V Zespół Szkół w Czernicu

- uczniowie klas I – III gimnazjum

Wyróżnienie dla Patrycji Staniak – kl. I gimnazjum Zespół Szkół w Czernicu.

                                    


Lekcja biblioteczna nr 2.


cache_2455321625jpg

Grupa przedszkolna „Biedronki” uczestniczyła w zajęciach na podstawie książki pt.: „Zabawny ptaszek”. Na początek została przeczytana dzieciom książka wraz z pokazem ilustracji, a następnie wspólnie omówiona została jej treść. Uczestnicy zajęć oglądali zdjęcia ptaków w atlasach i odpowiadały na zagadki dotyczące ptaków. Następnie dzieci otrzymały kartę pracy, w której należało obrysować kontur ptaka, dorysować ogon i pokolorować ptaszka według własnego uznania. Kolejną pracę jaką wykonywali przedszkolaki to wykonywanie ptaszków wykorzystując do tego szyszki sosny, plastelinę i kolorowe piórka. Na koniec dzieci wraz z opiekunami odwiedziły kącik malucha w bibliotece. Na pamiątkę wszyscy uczestnicy otrzymali zakładki do książek i zapozowali do wspólnego zdjęcia.