Kontakt

Gminny Ośrodek Kultury w Kłoczewie

ul. Klonowa 2
08-550 Kłoczew
pow. rycki
woj. lubelskie
 

Telefon: 25 75 11 685

                  601 157 072

E-mail: gok.kloczew@interia.pl


Godziny otwarcia

 pon. : 08:00 - 16:00
 wt.    : 08:00 - 16:00
 śr.     : 08:00 - 16:00
 czw.  : 08:00 - 16:00
 pt.     : 08:00 - 16:00


 


Ferie z GOK-iem i Biblioteką

11jpg

Ferie w Gminnym Ośrodku Kultury już za nami! Ferie zimowe rozpoczęliśmy od przedstawienia pt.: „Bazyliszek” w wykonaniu aktorów z teatru Krak-Art z Krakowa. Tego dnia dzieci wykonały prace plastyczne oraz uczestniczyły w zabawach ruchowych. Podczas ferii odbyły się również zajęcia w szkołach z terenu gminy Kłoczew. W Szkole Podstawowej w Goździe zostały przeprowadzone kreatywne warsztaty decoupage. Dzieci poznały technikę zdobniczą decoupage i dowiedziały się, jak w prosty, ale efektowny sposób można ozdabiać różne przedmioty. 2 lutego odbyły się kolejne zajęcia wyjazdowe w Szkole Podstawowej w Starym Zadybiu i Szkole Podstawowej w Woli Zadybskiej. Dzieci uczestniczyły w zajęciach plastycznych, podczas których wykonały wspólny plakat zatytułowany „Sporty zimowe” oraz barwne karnawałowe maski, nie zabrakło również zabaw integracyjnych. W Szkole Podstawowej w Czernicu odbyły się warsztaty z makramy, czyli sztuki wiązania sznurków, bez użycia igieł, drutów lub szydełka. Warsztaty poprowadziła pani Elżbieta Pleskot, natomiast w Szkole Podstawowej w Kawęczynie uczestniczyły w zajęciach krawieckich wykonując piękne, kolorowe filcowe sowy. W ostatni dzień ferii  w Gminnym Ośrodku Kultury w Kłoczewie odbyły się warsztaty klocków Lego, w których udział wzięło 50 osób. Dzieci konstruowały roboty, samochody, dźwigi i wiele innych budowli.

Podczas ferii nie zabrakło również wycieczek, 1 lutego odbyła się wycieczka do Warszawy. Dzieci zwiedziły Gmach Telewizji Polskiej oglądając m.in. studio programu „Pytanie na śniadanie” czy „Dzień dobry tvn” oraz Zamek Królewski. Niemałą atrakcją okazała się sala zabaw „Kolorado”, gdzie czekało mnóstwo atrakcji, między innymi: trampolina, labirynt i basen z piłeczkami. Ostatnim punktem wycieczki była regenerująca przekąska w McDonald's.

W drugim tygodniu dzieci odwiedziły Ryki. Na początek udały się do Kina Renesans, gdzie obejrzały bajkę „Pszczółka Maja”. Następnie udały się na Pływalnię Powiatową, gdzie korzystały m.in. ze zjeżdżalni, jaccuzi oraz brodzika dla najmłodszych.

Ferie dostarczyły zarówno dzieciom jak i prowadzącym moc wrażeń i radości.


Charytatywny Koncert Noworoczny 2018

74JPG

Koncerty Noworoczne w Gminie Kłoczew można zaliczyć do naszej lokalnej tradycji. W tym roku koncert miał po raz pierwszy charytatywny charakter. Otwarte serca publiczności, gości i mieszkańców gminy utwierdzają w przekonaniu, że było warto! Dla najmłodszych mieszkańców gminy (podopiecznych Fundacji „Zdążyć z pomocą”, zmagających się ze swoją niepełnosprawnością: Madzi i Norberta) zebrano do puszek, z licytacji i sprzedaży słodkości przygotowanych przez lokalne stowarzyszenia zebrano ponad 8 tys. zł.

Przed Kłoczewską publicznością w minioną niedzielę 4 lutego wystąpili laureaci XXIII Gminnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek i lokalne zespoły ludowe Czerniczanki, Grupa Śpiewacza z Kawęczyna, Kłoczewiacy oraz Chór Gminy Kłoczew. Gwiazdą wieczoru był autor popularnego programu TV „Jaka to melodia” - Robert Janowski - z zespołem muzyków.

Bezpretensjonalizm artysty w kontakcie z publicznością wytworzył świetną atmosferę nie tylko w czasie koncertu. Na zakończenie każdy miał okazję zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z artystą i zdobyć autograf.

Organizatorem koncertu był Gminny Ośrodek Kultury w Kłoczewie we współpracy z urzędem gminy.

Organizację koncertu wsparło finansowo i rzeczowo wiele osób, instytucji oraz firmy, tj. Rada Gminy Kłoczew, SciTeex Group, Sala Bankietowa Marzenie w Kłoczewie, EkoFarma Żelechów, Panie Ewa i Patrycja Koryś, Piekarnia Warowny, Fedro Osieck, GS w Kłoczewie, „EKO-SANEL, z Siedlec, H. Jurzysta, Usługi Wod – Kan z Sobolewa, MARTYNK  Sosnówka, ALMARtrans Kłoczew, BS Ryki, EXKOM Ryki, Usługi Budowlane H. Sitek Przykory, POLFRAMET Kłoczew, TRANS – DROG Sobolew, Studio b-Art. Kłoczew, Państwo Danuta i Józef Demianiukowie, Szkoła Podstawowa w Kłoczewie, Szkoła Podstawowa w Goździe.

Dziękujemy naszym nieocenionym, lokalnym artystom: Chórowi Gminnemu, Czerniczankom z Kapelą, Kłoczewiakom, Zespołowi z Kawęczyna, uczniom ze Szkoły Podstawowej w Kłoczewie i opiekunom, wolontariuszom i wszystkim zaangażowanym w realizację koncertu.

 Słowa podziękowania kierujemy też do stowarzyszeń za przygotowanie słodkości, ze sprzedaży, których dochód przeznaczono na pomoc Madzi i Norbertowi.

 Przedmioty na licytacje charytatywną przekazali: Kino Renesans, Studio Mosaic, gazeta „Twój Głos”, Salon urody i dietetyki „Naturis”, sklep z art. papierniczymi „Kleks”, Alicja Bany, Beata Żaczek Księgarnia S.C., kosz słodyczy do firmy Traktus z Ryk, lot nad Dęblinem ufundował Aeroklub Orląt z Dęblina.

Zgromadzona po brzegi kłoczewskiej hali sportowej, publiczność oraz jej dobroczynność utwierdzają nas w decyzji o organizacji charytatywnego koncertu na rzecz pomocy chorym dzieciom z naszej gminy również w przyszłym roku, na który już teraz serdecznie zapraszamy.XXIII Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek

DSC_0058JPG

24 stycznia w Szkole Podstawowej im. Polskich Noblistów z oddziałami przedszkolnymi w Kłoczewie odbył się XXIII Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury i Gminną Bibliotekę Publiczną w Kłoczewie. Konkurs organizowany corocznie ma na celu kultywowanie i podtrzymywanie tradycji śpiewania kolęd, rozbudzenie talentów wokalno- instrumentalnych oraz integrowanie dzieci i młodzieży z terenu gminy Kłoczew. W tegorocznym przeglądzie wzięło udział około 130 uczestników, którzy konkurowali w kategoriach: występy solowe, występy zespołów, instrumentaliści. Wyniki konkursu w załączonym protokole

PROTOKÓŁ.pdf


Kwesta na rzecz WOŚP w gminie Kłoczew

20180114_130005jpg

Podczas 26 Finału WOŚP zbierano środki „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. Na terenie gminy Kłoczew kwestowało 11 wolontariuszy, co pozwoliło na przeprowadzenie zbiórki w wielu miejscowościach gminy: Kłoczewie, Starym Zadybiu, Woli Zadybskiej, Goździe, Czernicu, Kawęczynie. Wolontariusze i opiekunowie to młodzież i dorośli z terenu gminy Kłoczew: Dominika Wesołowska, Martyna Babik, Zuzanna Przeworska, Aleksandra Barwicka, Alicja Marciszka, Martyna Rodak, Sandra Kudlak, Dominika Kapusta, Anna Popiołek, Wioleta Woźniak, Longina Cybulska. Zebrana przez nich kwota: 3270,01 zł została przekazana do sztabu WOŚP w Dęblinie. W dniu finału był czynny Gminny Ośrodek Kultury oferujący herbatę i słodki poczęstunek dla wolontariuszy i opiekunów, ponadto ciepły posiłek został ufundowany przez „Bar-Stoner”- Irena i Mariusz Stoń z Kłoczewa, za co bardzo dziękujemy.