Kontakt

Gminny Ośrodek Kultury w Kłoczewie

ul. Klonowa 2
08-550 Kłoczew
pow. rycki
woj. lubelskie
 

Telefon: 25 75 11 685

                601 157 072

E-mail: gok@kloczew.pl


Godziny otwarcia

 pon. : 08:00 - 18:00
 wt.   : 08:00 - 18:00
 śr.    : 08:00 - 18:00
 czw. : 08:00 - 18:00
 pt.    : 08:00 - 21:00
    sob.   : 08:00 - 14:00 


Spotkanie autorskie z Haliną Prządką

DSC_0081JPG

W piątkowe popołudnie 11 maja 2018 r. w sali widowiskowej GOK odbyło się niezwykłe spotkanie autorskie z regionalną poetką panią Haliną Prządką – autorką tomiku „Całą duszą”. Spotkanie to zostało zorganizowane w ramach XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.

Pani Halina jest mieszkanką Piastowa w gminie Żelechów. Do kręgu jej zainteresowań należą: medycyna oraz psychologia. W roku 2016 wydała debiutancki tomik, który  zaprezentowała na kłoczewskiej scenie. W swojej twórczość podejmuje tematy życiowych wyborów, rozterek, uczuć, wartości oraz wiary. Pisze o pięknie otaczającego świata, o okolicy w której mieszka.

Podczas spotkania poetka recytowała swoje wiersze często mówiące o przeznaczeniu życia człowieka, o domu rodzinnym o miłości i nadziei. Tak bogata tematyka, inspirowana codzienną egzystencją wzbudziła nie tylko zainteresowanie, lecz i wzruszenie wśród publiczności. Lekkie, wpadające w ucho utwory bardzo spodobały się uczestnikom spotkania. Dodatkowo każdy prezentowany wiersz uzupełniała ciekawym komentarzem.

Znakomitym dopełnieniem obcowania z poezją był piękny śpiew Alicji i Klaudii Celej, które swoim występem wokalnym uświetniły całość spotkania. Wykonane przez nie utwory doskonale komponowały się z treścią prezentowanych wierszy.

W dalszej części spotkania wszyscy uczestnicy zapozowali do pamiątkowej fotografii i zakupili tomiki wierszy z osobistą dedykacją od Pani Haliny. Spotkanie przebiegło w serdecznej i ciepłej atmosferze. Jego miłym końcowym akcentem była dyskusja z najmłodszymi uczestnikami, uczniami ze Szkoły Podstawowej w Kłoczewie. Rozmowy z poetką zaspokoiły ciekawość młodzieży dotyczącą jej przygody z poezją, warsztatem pisarskim i inspiracjami jakie czerpie w swojej twórczości. Dyskusja była tak fascynująca, że mogłaby trwać w nieskończoność…


Rozstrzygnięcie konkursu literackiego "ZNACZENIE WOLNOŚCI"

Konkurs literacki „ZNACZENIE WOLNOŚCI”, zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną  w Kłoczewie rozstrzygnięty! Konkurs miał na celu upamiętnienie 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Celami konkursu były: zachęcenie uczniów i dorosłych do wykorzystania opowiadania lub rozprawki jako jednej z form wypowiedzi, kształtowanie własnego, niepowtarzalnego stylu pisania, zachęcenie uczestników do poznawania przeszłości historycznej Polski, rozbudzanie świadomości języka jako składnika dziedzictwa kulturowego, wyrabianie nawyku dbałości o kulturę języka oraz kształtowanie wśród uczestników konkursu tożsamości narodowej  i postawy patriotycznej.

Na konkurs wpłynęło 20 prac ze Szkół Podstawowych w Czernicu, Gozdzie i Kłoczewie. Prace konkursowe oceniło jury w składzie: Beata Konopka-Rybak – przewodnicząca jury, nauczyciel polonista ZSZ nr 2 im. Leona Wyczółkowskiego w Rykach, Bożena Łukasiak – członek jury, nauczyciel polonista SP im. Jana Kupczyka w Woli Zadybskiej, Anna Popiołek – członek jury, starszy bibliotekarz Gminnej Biblioteki Publicznej w Kłoczewie. Jury dokonało oceny prac i postanowiło przyznać następujące nagrody w dwóch kategoriach:

·         opowiadanie twórcze – uczniowie klas IV-VI:

I miejsce – Dominika Beczek (klasa V SP w Gozdzie )

II miejsce – Cezary Buczek (klasa VIb SP w Kłoczewie)

III miejsce – ex aequo: Amelia Kostyra (klasa V SP w Kłoczewie),                                                              

                                         Przemysław Piątek (klasa Va SP w Kłoczewie)

·         rozprawka – uczniowie klasy VII, gimnazjum, osoby dorosłe:

I miejsce – ex aequo: Dominika Popiołek (klasa IIa gimnazjum SP w Kłoczewie),                            

                                       Aleksandra Hejduk (klasa II gimnazjum SP w Gozdzie)

II miejsce – Kacper Przybysz (klasa VII SP w Czernicu)

III miejsce – ex aequo: Emilia Mućka (klasa II gimnazjum SP w Kłoczewie),                                                        

                                         Emilia Woźniak (klasa II gimnazjum SP w Kłoczewie)

Jury podkreślało wyrównany poziom prac i różnorodność pomysłów interpretacji „znaczenie wolności”. Było pod wrażeniem jak uczestnicy konkursu zmagali się z tematem patriotyzmu, interpretacją ważnych faktów historycznych oraz odnalezieniem osobistej tożsamości. Organizator serdecznie dziękuje za udział i zainteresowanie konkursem. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatora.  


Kurs języka angielskiego

DSC_0010JPG

W Gminnym Ośrodku Kultury w Kłoczewie zakończył się kurs z języka angielskiego, w którym wzięło udział ponad 20 osób z terenu gminy Kłoczew.  Kurs trwał ponad 8 miesięcy. 26 kwietnia 2018 r. uczestnicy kursu przystąpili do egzaminu TOEIC Bridge. Każdy uczestnik otrzyma międzynarodowy certyfikat potwierdzający poziom biegłości językowej zgodny z Europejskim Systemem Opisu Kształcenia Językowego. Kurs zorganizowany został przez Akademię Języków Obcych Easy English. Kurs przyczynił się do rozwijania kompetencji komunikacyjnej i umiejętności przetwarzania informacji, podniesienia kompetencji językowych oraz do poznania szerokiej wiedzy o kulturze krajów anglojęzycznych.


Warsztaty florystyczne

DSC_0253JPG

W Gminnym Ośrodku Kultury w Kłoczewie zakończyły się warsztaty florystyczne zrealizowane dzięki pozyskaniu przez Gminę Kłoczew w partnerstwie ze Szkołą Podstawową w Kłoczewie dofinansowania w ramach konkursu grantowego ogłoszonego przez Fundację „OIC Poland” w Lublinie. W warsztatach florystycznych wzięło udział 10 osób z terenu gminy Kłoczew. Odbyło się 5 spotkań, podczas których wykonano pięć różnych prac. Zajęcia poprowadziła Pani Wioletta Mężyk – florysta.

W ramach zajęć grupa uczestniczyła w warsztatach wielkanocnych, wykonując palmę i stroik na stół wielkanocny. Po świętach odbyły się jeszcze 3 spotkania, w ramach których Panie wykonały wianek na drzwi, które są wizytówka naszego domu. Własnoręcznie wykonany wianek to również niezwykły element dekoracyjny naszego domu.

Na kolejnych zajęciach grupa wykonała obraz naturą malowany („posypywane obrazki”) na drewnie panie szkicowały obrazek, a następnie wyklejały za pomocą produktów sypkich takich jak: piasek, kasza, ryż, wiórka itp. Na ostatnich zajęciach powstały piękne lampiony, dzięki którym można stworzyć miły wieczorny nastrój.

Warsztaty florystyczne pozwoliły uczestnikom zdobyć oraz poszerzyć wiedzę z zakresu florystyki, a także przyczyniły się do dalszego samorozwoju w tej dziedzinie. Miła atmosfera, ciekawie prowadzone zajęcia i otwartość prowadzącego na długo pozostaną w pamięci uczestników zajęć florystycznych.


XXIV Gminny Przegląd Teatrów Szkolnych

DSC_0442JPG

Dnia 16 kwietnia 2018 roku odbył się XXIV Gminny Przegląd Teatrów Szkolnych. W przeglądzie wzięło udział cztery grupy teatralne. Swoje umiejętności zaprezentowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Czernicu i Szkoły Podstawowej w Goździe. Szczegóły rozstrzygnięcia konkursu w załączonym protokole.

Protokół.pdf


Noc Andersena

DSC_0031JPG

Już po raz trzeci zorganizowaliśmy dla młodych czytelników NOC z ANDERSENEM. Przedsięwzięcie to odbyło się  z okazji Światowego Dnia Książki Dziecięcej oraz urodzin Hansa Christiana Andersena – duńskiego baśniopisarza.

W piątkowe popołudnie 6 kwietnia prawie siedemdziesięcioro wielbicieli Andersena spotkało się w Gminnym Ośrodku Kultury aby uczcić 213 urodziny pisarza.

Zgodnie z tradycją spotkanie rozpoczęto od informacji na temat życia i twórczości autora. Następnie dzieci swoimi okrzykami zaprosiły pana Andersena do wspólnej wieczornej zabawy. W postać pisarza wcieliła się instruktorka GOK-u Wioleta Woźniak.

W imieniu wszystkich zebranych dzieci Julia Storczyk odczytała powitalny wiersz przygotowany specjalnie na tę okazję oraz odśpiewano sto lat dla jubilata. W podziękowaniu za piękne powitanie pan Andersen poczęstował dzieci urodzinowymi słodkościami.

Podczas spotkania nie mogło zabraknąć wspólnej lektury, pisarz  przeczytał baśń p.t. „Brzydkie kaczątko” i zadawał pytania dotyczące jej treści.  Po wysłuchaniu lektury dzieci otrzymały na pamiątkę spotkania długopisy z logo imprezy oraz kolorowe kartki na których własnoręcznie napisały wymyślone przez siebie życzenia oraz rysunki dla solenizanta. Życzenia powiesiły na wiklinowym labiryncie, który powstał podczas ubiegłorocznej Nocy z Andersenem.

W trakcie trwania spotkania rozstrzygnięto konkurs na kostium przedstawiający postać z baśni Andersena. Wszystkie osoby, które przygotowały kostiumy otrzymały nagrody rzeczowe oraz zapozowały do pamiątkowego zdjęcia z panem Andersenem.

Dla podtrzymania tradycji dzieci wspólnie z pisarzem zasadziły drzewko ozdobne, które zostało nazwane tytułem jego baśni: „Calineczka”. Wspólnej zabawie nie było końca, dzieci odgadywały zagadki oraz kalambury, oglądały bajki, wykonały opaski łabędzie oraz zatańczyły wspólnie kilka elementów baletu.

Najbardziej oczekiwaną atrakcją Nocy z Andersenem był pokaz tańca z ogniem, który rozpoczął się w godzinach nocnych. Agencja Artystyczna KILM events zaprezentowała emocjonujący show z efektami specjalnymi który był niezapomnianym przeżyciem dla wszystkich uczestników.

Dzięki zorganizowaniu „Nocy z Andersenem” Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Kłoczewie miały okazję pokazać obraz miejsca gdzie można atrakcyjnie spędzić czas oraz zachęcić do korzystania ze swojej oferty.Debata kandydatów na  posłów do sejmu I kadencji II Rzeczpospolitej

DSC_0844JPG

W tym roku obchodzimy setną rocznicę odzyskania niepodległości Polski.   W całym kraju organizowane są uroczystości związane z tym wydarzeniem. Również w naszej gminie nie mogło zabraknąć imprezy upamiętniającej tę ważną rocznicę.  6 kwietnia 2018 roku, w GOK-u  w Kłoczewie odbyła się pozorowana debata kandydatów na  posłów do sejmu I kadencji II Rzeczpospolitej. Debata miała     na celu szerzenie patriotyzmu wśród społeczności lokalnej poprzez przybliżenie postaci, które były budowniczymi polskiej suwerenności. W pierwszej części programu naszego spotkania wyświetlona została prezentacja o tematyce niepodległościowej, a prowadząca – Emilia Mućka uświadomiła wszystkim jak wiele przeciwności  i problemów Polacy musieli pokonać, abyśmy mogli żyć  w wolnym państwie.  W drugiej części odbyła się debata czterech kandydatów do sejmu II Rzeczpospolitej: Wincentego Witosa (członkinie sztabu wyborczego - Ewelina Rodak i Julia Sadurska), Ignacego Paderewskiego (członkinie sztabu wyborczego – Anastazja Jędrych i Julia Cąkała), Marii Moczydłowskiej (w postać wcieliła się Martyna Babik, a członkinią jej sztabu została Zuzanna Przeworska)    i Ignacego Daszyńskiego (członkinie sztabu – Aleksandra Barwicka i Dominika Wesołowska). Na początku przedstawiciele sztabów zaprezentowali życiorys swojego posła, a później jego poglądy polityczne i zasługi dla Polski. W czasie trwania trzeciej części akademii przeprowadzony został quiz sprawdzający wiedzę uczestników. Pytania dotyczyły biografii i poglądów  posłów, a także okresu I wojny światowej oraz dwudziestolecia międzywojennego. W czwartej,  a zarazem ostatniej części spotkania przeprowadzony został sondaż wyborczy. Organizatorką debaty była pani Teresa Polak, a przedstawicielkami klubów poselskich uczennice Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów z Oddziałami Przedszkolnymi w Kłoczewie. Dziewczyny ubiegają się o mandat poselski do XXIV sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Aby go zdobyć postanowiły zaprojektować  i przeprowadzić kampanię wyborczą wybranego posła na sejm II Rzeczpospolitej. Opisana debata jest jednym z elementów ich kampanii.

                                                                                                                Autorzy artykułu: Anastazja Jędrych i Julia Cąkała.


Konkurs plastyczny "Ignacy Paderewski"

20180404_1438141jpg

Dnia 4 kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Kłoczewie odbył się konkurs plastyczny pt. ,,Ignacy Paderewski”. Uczestnicy, w wieku od 12 do 14 lat, mieli z zadanie wykonać szkic lub malunek Ignacego Paderewskiego. Wszyscy oddali piękne prace, jury w postaci Pani Longiny Cybulskiej i Pani Wioletty Duczek miało naprawdę trudne zadanie. Po burzliwych obradach jury zdecydowało się przyznać:

 1 miejsce- Izabela Majek

2 miejsce- Julia Piecek

3 miejsce- Mateusz Konopka

Wyróżnienie- Eliza Piwońska

Wyróżnienie- Patryk Majsterek 

Po skończonym konkursie uczestnicy poznali życiorys Paderewskiego, jego politykę i zasługi dla Polski, poprzez wysłuchanie wystąpień na jego temat. Wszyscy świetnie się bawili i dowiedzieli się wiele ciekawych informacji.

Organizatorkami konkursu i wystąpień były Anastazja Jędrych i Julia Cąkała, uczennice klasy 7 Szkoły Podstawowej  im .Polskich Noblistów z Oddziałami Przedszkolnymi w Kłoczewie.  im .Polskich Noblistów z Oddziałami Przedszkolnymi w Kłoczewie. Dziewczyny ubiegają się o mandat poselski do XXIV sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Aby go zdobyć postanowiły zaprojektować i przeprowadzić kampanię wyborczą wybranego posła na sejm II Rzeczpospolitej (w tym przypadku Ignacego Jana Paderewskiego). Opisany konkurs jest jednym z elementów ich kampanii.

                                                                                                                 Autorzy artykułu: Anastazja Jędrych i Julia Cąkała.


Wyniki IX edycji Wielkanocnego Konkursu Plastycznego

DSC_0309JPG

Na konkurs wpłynęło łącznie 71 prac w trzech kategoriach: Palma Wielkanocna, Pisanka, Kartka Świąteczna. Dnia 23 marca 2018 roku powołane przez organizatora Jury w składzie: Przewodnicząca Jury: Wioletta Mężyk – florysta, Członek Jury: Elżbieta Pleskot – emerytowany nauczyciel przedmiotów artystycznych, Członek Jury: Longina Cybulska – Animator kultury.

Protokół.pdf

Warsztaty wielkanocne

DSC_0265JPG

W okresie przedświątecznym w Gminnym Ośrodku Kultury w Kłoczewie odbyły się  warsztaty wielkanocne. Zostały one zorganizowane dzięki pozyskaniu przez Gminę Kłoczew w partnerstwie ze Szkołą Podstawową w Kłoczewie dofinansowania w ramach konkursu grantowego ogłoszonego przez Fundację „OIC Poland” w Lublinie. Odbiorcami działań utworzonego Lokalnego Ośrodka Wiedzy i Edukacji było 20 osób z terenu gminy Kłoczew. Warsztaty florystyczne dla grupy 10 osobowej poprowadziła Pani Wioletta Mężyk - florysta wykonując na pierwszym spotkaniu stroiki na stół wielkanocny.

Zbliżające się święta wielkanocne to czas radości z powodu Zmartwychwstania Pańskiego. Będziemy spotykać się przy wspólnym stole z rodziną, by uczcić to wyjątkowe wydarzenie. Miłym akcentem dekoracyjnym symbolizującym nowe życie, radość i przemianę na pewno będzie  własnoręcznie wykonany świąteczny stroik.

Na drugim spotkaniu Panie wzięły udział w warsztatach wicia palm. Palma to tradycyjny symbol Niedzieli Palmowej w kościele katolickim. Tradycyjne palmy wielkanocne przygotowuje się z gałązek wierzby, które symbolizują nieśmiertelność duszy.

Również w ramach utworzonego Lokalnego Ośrodka Wiedzy i Edukacji 10 osób dorosłych z terenu gminy Kłoczew wzięło udział w warsztatach decoupage. Spotkanie poprowadziła Pani Irena Syczewska – Syroka posiadająca szeroką wiedzę i pasję do tworzenia metodą decoupage. Tematem przewodnim spotkania była pisanka wielkanocna, która symbolizuje rodzącą się do życia przyrodę, a w chrześcijaństwie dodatkowo nadzieję wynikającą z wiary w zmartwychwstanie Chrystusa. Uczestnicy spotkania poznając tajniki techniki decoupage poznali radość tworzenia własnymi rękami, wzbogacili się o nowe doświadczenia w zakresie rękodzieła artystycznego i wykonali nietuzinkowe ozdobne pisanki wielkanocne.

Warsztaty wielkanocne przyczyniły się do uświadomienia ich uczestnikom, że trzeba zdobywać nowe doświadczenie i przede wszystkim rozwijać często skrywane pasje i talenty.


Spotkanie autorskie z Zofią Stanecką

DSC_0403JPG

W ramach popularyzacji książek i czytelnictwa Gminna Biblioteka Publiczna w Kłoczewie zaprosiła na spotkanie autorskie znakomitą pisarkę książek dla dzieci Panią Zofię Stanecką. W spotkaniu które odbyło się 28 marca 2018 roku uczestniczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Goździe oraz ze Szkoły Podstawowej im. Jana Kupczyka w Woli Zadybskiej wraz z wychowawcami.

W pierwszej części spotkania p. Zofia opowiedziała na czym polega praca pisarza i jakie etapy składają się na powstanie książki, skąd biorą się pomysły i kto uczestniczy w procesie jej wytworzenia. Swoje opowieści ilustrowała dowcipnymi rysunkami co dodatkowo wzbudzało zainteresowanie wśród dzieci.

W drugiej części spotkania nie mogło zabraknąć wspólnej lektury pisarki. Pani Zofia przeczytała dwa fragmenty słynnej bestselerowej serii o przygodach „Basi” co było świetną okazją do rozmów na temat wolności i co dla dzieci znaczy to słowo. Każdy uczestnik spotkania miał za zadanie narysować i opowiedzieć czym dla niego jest wolność.

Rozmowy jakie prowadziła p. Zofia z dziećmi obfitowały w niekończące się pytania do pisarki, dotyczące zarówno książek już powstałych jak również o plany na przyszłość.

Na zakończenie spotkania autorka chętnie rozdawała autografy oraz pozowała do wspólnej pamiątkowej fotografii.

Mamy nadzieję że osobisty kontakt dzieci z pisarką bardziej zachęci ich do sięgania po literaturę.


Święto Kobiet

DSC_0145JPG

W niedzielne popołudnie 11 marca już po raz ósmy zorganizowano dla pań Gminne Święto Kobiet. Program Święta Kobiet obfitował w wiele atrakcji. Na początku uroczystości wszyscy wysłuchali życzeń od Wójta Gminy Kłoczew Zenona Stefanowskiego i Przewodniczącego Rady Gminy Marka Cąkały. Program artystyczny rozpoczęły uczennice ze Szkoły Podstawowej w Kłoczewie, Alicja Celej i Wiktoria Zalech, które zaśpiewały piosenkę pt.: „Damą być”. Publiczność mogła podziwiać również tańce. Taniec „Kalinka” i taniec hiszpański wykonali uczniowie klasy II ze Szkoły Podstawowej w Kłoczewie a Twista przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej w Goździe. Uroczystość uświetniły również swoim występem uczennice gimnazjum z Kłoczewa, które zaśpiewały piosenkę z repertuaru Anny Jantar pt.:” Sex appeal”. Nie zabrakło również występów naszych zespołów śpiewaczych „Kłoczewiacy”, „Czerniczanki z Kapelą” i Zespół z Kawęczyna. Wystąpił również Chór Gminy Kłoczew a ich występ był dodatkową okazją do pokazania się publiczności w nowo uszytych strojach. Na zakończenie wszyscy wysłuchali koncertu Dariusza Tokarzewskiego z zespołu VOX. Artysta kształcił się w Średniej Szkole Muzycznej w Lublinie oraz na UMCS - Inst. Artystyczny. Pan Dariusz Tokarzewski był wiolonczelistą Włościańskiej Orkiestry Symfonicznej w Zamościu oraz w Teatrze Muzycznym w Lublinie. Pracował jako kierownik muzyczny w Teatrze Lalki i Aktora w Lublinie i Agencji Artystycznej "Estrada" w Lublinie.

W 1987 zastąpił Ryszarda Rynkowskiego w zespole VOX z którym koncertował w NRD, RFN, USA, Kanadzie, Australii, oraz w niezliczonych koncertach na terenie kraju. Nagrał z grupą VOX kilka płyt m.in.: "VOX", "Sing, Sing, Sing" z orkiestrą Gustawa Broma, "Cudowna podróż", "Moda i miłość", "Najpiękniejsze kolędy polskie". Dariusz Tokarzewski jest społecznikiem, bierze udział w wielu koncertach charytatywnych na terenie Świdnika, z których dochód przeznaczony jest na rzecz dzieci niepełnosprawnych.
Zwieńczeniem imprezy był słodki poczęstunek.

Dziękujemy konferansjerom Wiktorowi Kiliszkowi i Karolowi Cegiełka z grupy teatralnej „Kędziorki” działającej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Kłoczewie za prowadzenie uroczystości oraz wszystkim występującym za uświetnienie swoim występem Gminnego Dnia Kobiet oraz nauczycielom Pani Joannie Mróz, Genowefie Koźlak, Edycie Kania i Barbarze Bernaciak za przygotowanie uczniów do występu.

Organizatorem wydarzenia był Gminny Ośrodek Kultury w Kłoczewie.


Ferie z GOK-iem i Biblioteką

11jpg

Ferie w Gminnym Ośrodku Kultury już za nami! Ferie zimowe rozpoczęliśmy od przedstawienia pt.: „Bazyliszek” w wykonaniu aktorów z teatru Krak-Art z Krakowa. Tego dnia dzieci wykonały prace plastyczne oraz uczestniczyły w zabawach ruchowych. Podczas ferii odbyły się również zajęcia w szkołach z terenu gminy Kłoczew. W Szkole Podstawowej w Goździe zostały przeprowadzone kreatywne warsztaty decoupage. Dzieci poznały technikę zdobniczą decoupage i dowiedziały się, jak w prosty, ale efektowny sposób można ozdabiać różne przedmioty. 2 lutego odbyły się kolejne zajęcia wyjazdowe w Szkole Podstawowej w Starym Zadybiu i Szkole Podstawowej w Woli Zadybskiej. Dzieci uczestniczyły w zajęciach plastycznych, podczas których wykonały wspólny plakat zatytułowany „Sporty zimowe” oraz barwne karnawałowe maski, nie zabrakło również zabaw integracyjnych. W Szkole Podstawowej w Czernicu odbyły się warsztaty z makramy, czyli sztuki wiązania sznurków, bez użycia igieł, drutów lub szydełka. Warsztaty poprowadziła pani Elżbieta Pleskot, natomiast w Szkole Podstawowej w Kawęczynie uczestniczyły w zajęciach krawieckich wykonując piękne, kolorowe filcowe sowy. W ostatni dzień ferii  w Gminnym Ośrodku Kultury w Kłoczewie odbyły się warsztaty klocków Lego, w których udział wzięło 50 osób. Dzieci konstruowały roboty, samochody, dźwigi i wiele innych budowli.

Podczas ferii nie zabrakło również wycieczek, 1 lutego odbyła się wycieczka do Warszawy. Dzieci zwiedziły Gmach Telewizji Polskiej oglądając m.in. studio programu „Pytanie na śniadanie” czy „Dzień dobry tvn” oraz Zamek Królewski. Niemałą atrakcją okazała się sala zabaw „Kolorado”, gdzie czekało mnóstwo atrakcji, między innymi: trampolina, labirynt i basen z piłeczkami. Ostatnim punktem wycieczki była regenerująca przekąska w McDonald's.

W drugim tygodniu dzieci odwiedziły Ryki. Na początek udały się do Kina Renesans, gdzie obejrzały bajkę „Pszczółka Maja”. Następnie udały się na Pływalnię Powiatową, gdzie korzystały m.in. ze zjeżdżalni, jaccuzi oraz brodzika dla najmłodszych.

Ferie dostarczyły zarówno dzieciom jak i prowadzącym moc wrażeń i radości.


Charytatywny Koncert Noworoczny 2018

74JPG

Koncerty Noworoczne w Gminie Kłoczew można zaliczyć do naszej lokalnej tradycji. W tym roku koncert miał po raz pierwszy charytatywny charakter. Otwarte serca publiczności, gości i mieszkańców gminy utwierdzają w przekonaniu, że było warto! Dla najmłodszych mieszkańców gminy (podopiecznych Fundacji „Zdążyć z pomocą”, zmagających się ze swoją niepełnosprawnością: Madzi i Norberta) zebrano do puszek, z licytacji i sprzedaży słodkości przygotowanych przez lokalne stowarzyszenia zebrano ponad 8 tys. zł.

Przed Kłoczewską publicznością w minioną niedzielę 4 lutego wystąpili laureaci XXIII Gminnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek i lokalne zespoły ludowe Czerniczanki, Grupa Śpiewacza z Kawęczyna, Kłoczewiacy oraz Chór Gminy Kłoczew. Gwiazdą wieczoru był autor popularnego programu TV „Jaka to melodia” - Robert Janowski - z zespołem muzyków.

Bezpretensjonalizm artysty w kontakcie z publicznością wytworzył świetną atmosferę nie tylko w czasie koncertu. Na zakończenie każdy miał okazję zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z artystą i zdobyć autograf.

Organizatorem koncertu był Gminny Ośrodek Kultury w Kłoczewie we współpracy z urzędem gminy.

Organizację koncertu wsparło finansowo i rzeczowo wiele osób, instytucji oraz firmy, tj. Rada Gminy Kłoczew, SciTeex Group, Sala Bankietowa Marzenie w Kłoczewie, EkoFarma Żelechów, Panie Ewa i Patrycja Koryś, Piekarnia Warowny, Fedro Osieck, GS w Kłoczewie, „EKO-SANEL, z Siedlec, H. Jurzysta, Usługi Wod – Kan z Sobolewa, MARTYNK  Sosnówka, ALMARtrans Kłoczew, BS Ryki, EXKOM Ryki, Usługi Budowlane H. Sitek Przykory, POLFRAMET Kłoczew, TRANS – DROG Sobolew, Studio b-Art. Kłoczew, Państwo Danuta i Józef Demianiukowie, Szkoła Podstawowa w Kłoczewie, Szkoła Podstawowa w Goździe.

Dziękujemy naszym nieocenionym, lokalnym artystom: Chórowi Gminnemu, Czerniczankom z Kapelą, Kłoczewiakom, Zespołowi z Kawęczyna, uczniom ze Szkoły Podstawowej w Kłoczewie i opiekunom, wolontariuszom i wszystkim zaangażowanym w realizację koncertu.

 Słowa podziękowania kierujemy też do stowarzyszeń za przygotowanie słodkości, ze sprzedaży, których dochód przeznaczono na pomoc Madzi i Norbertowi.

 Przedmioty na licytacje charytatywną przekazali: Kino Renesans, Studio Mosaic, gazeta „Twój Głos”, Salon urody i dietetyki „Naturis”, sklep z art. papierniczymi „Kleks”, Alicja Bany, Beata Żaczek Księgarnia S.C., kosz słodyczy do firmy Traktus z Ryk, lot nad Dęblinem ufundował Aeroklub Orląt z Dęblina.

Zgromadzona po brzegi kłoczewskiej hali sportowej, publiczność oraz jej dobroczynność utwierdzają nas w decyzji o organizacji charytatywnego koncertu na rzecz pomocy chorym dzieciom z naszej gminy również w przyszłym roku, na który już teraz serdecznie zapraszamy.XXIII Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek

DSC_0058JPG

24 stycznia w Szkole Podstawowej im. Polskich Noblistów z oddziałami przedszkolnymi w Kłoczewie odbył się XXIII Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury i Gminną Bibliotekę Publiczną w Kłoczewie. Konkurs organizowany corocznie ma na celu kultywowanie i podtrzymywanie tradycji śpiewania kolęd, rozbudzenie talentów wokalno- instrumentalnych oraz integrowanie dzieci i młodzieży z terenu gminy Kłoczew. W tegorocznym przeglądzie wzięło udział około 130 uczestników, którzy konkurowali w kategoriach: występy solowe, występy zespołów, instrumentaliści. Wyniki konkursu w załączonym protokole

PROTOKÓŁ.pdf


Kwesta na rzecz WOŚP w gminie Kłoczew

20180114_130005jpg

Podczas 26 Finału WOŚP zbierano środki „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. Na terenie gminy Kłoczew kwestowało 11 wolontariuszy, co pozwoliło na przeprowadzenie zbiórki w wielu miejscowościach gminy: Kłoczewie, Starym Zadybiu, Woli Zadybskiej, Goździe, Czernicu, Kawęczynie. Wolontariusze i opiekunowie to młodzież i dorośli z terenu gminy Kłoczew: Dominika Wesołowska, Martyna Babik, Zuzanna Przeworska, Aleksandra Barwicka, Alicja Marciszka, Martyna Rodak, Sandra Kudlak, Dominika Kapusta, Anna Popiołek, Wioleta Woźniak, Longina Cybulska. Zebrana przez nich kwota: 3270,01 zł została przekazana do sztabu WOŚP w Dęblinie. W dniu finału był czynny Gminny Ośrodek Kultury oferujący herbatę i słodki poczęstunek dla wolontariuszy i opiekunów, ponadto ciepły posiłek został ufundowany przez „Bar-Stoner”- Irena i Mariusz Stoń z Kłoczewa, za co bardzo dziękujemy.