wtorek, 22 października 2024

Wycieczka osób dorosłych do Lublina

Data dodania: 14 października 2024

5 listopada odbyła się wycieczka autokarowa dla osób dorosłych do Lublina.

Na mapie naszej wycieczki znalazły się: Państwowe Muzeum na Majdanku, Stare Miasto, Muzeum Narodowe na Zamku, Kaplica Trójcy Świętej, Wieża Trynitarska oraz Podziemia lokalnego Browaru.

Misją Państwowego Muzeum na Majdanku jest pielęgnowanie pamięci i rozwijanie edukacji historycznej o okupacji niemieckiej na Lubelszczyźnie podczas II wojny światowej. Przejście po drewnianych barakach i słuchanie historii tego miejsca wywarło na nas ogromne wrażenie
i przypomniało nam jak ogromne mamy szczęście, żyjąc w obecnych czasach.

Po zwiedzeniu Majdanka udaliśmy się na obiad aby nabrać sił na dalsze zwiedzanie. Kolejnym punktem wycieczki było Stare Miasto, gdzie bliżej poznaliśmy historię Lublina, jego pięknych uliczek i wybitnych postaci. Następnie przeszliśmy do Muzeum Narodowego, które na swoją siedzibę na Zamku w Lublinie, gdzie mieliśmy przyjemność zobaczyć ekspozycje: Monety
i Medale na Ziemiach Polskich od X do XX Wieku, Galeria Sztuki Zdobniczej i Malarstwa Europejskiego od XVI do XX Wieku, Sztuka Ludowa Regionu Lubelskiego, Galeria Malarstwa Polskiego XIX–XX Wieku. Będąc na Zamku nie mogliśmy nie odwiedzić Kaplicy Trójcy Świętej – jednego z najcenniejszych zabytków sztuki średniowiecznej w Polsce i w Europie.

Wybraliśmy się także na Wieżę Trynitarską, która była kiedyś niepozorną furtą w zabudowaniach przylegającego do murów miejskich kolegium jezuickiego. Na jej ostatnim piętrze znajduje się taras widokowy, z którego można podziwiać panoramę Lublina. Aby się tam dostać musieliśmy pokonać aż 207 schodków.

Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie podziemi lokalnego browaru, poznawanie chmielnych ciekawostek oraz historii.

Dziękujemy serdecznie za spędzenie z nami tego dnia.