czcionka: A- A+
kontrast: A A A
Dziś jest
niedziela, 21 lipca 2024

Cała Polska Czyta Dzieciom

Data dodania: 08 grudnia 2023

„Cała Polska czyta dzieciom” to kampania, która zachęca rodziców, wychowawców i innych dorosłych do codziennego, co najmniej 20-minutowego czytania dzieciom. Akcja ma za zadanie rozpowszechnić tą ideę w szczególności w okresie, kiedy dzieci są jeszcze małe. Ma to na celu zwiększenie wyobraźni i rozwój poprzez czytelnictwo.

W czwartek 7️⃣ grudnia 2023 roku Gminny Ośrodek Kultury i Gminną Bibliotekę Publiczną w Kłoczewie odwiedziły dzieci z klas I i II ze Szkoły Podstawowej w Kłoczewie. W pięknej zimowej scenerii bajki dla dzieci odczytali: Wójt Gminy Kłoczew – Pan Zenon Stefanowski, Dyrektor Przedszkola Samorządowego w Kłoczewie – Pani Anna Jagiełło, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Kłoczewie – Pani Longina Cybulska oraz Bibliotekarka Gminnej Biblioteki Publicznej w Kłoczewie – Pani Dominika Celej.

Po wysłuchaniu bajek, nasze Panie bibliotekarki zadały słuchaczom pytania dotyczące treści przeczytanych im utworów. Musimy przyznać, że dzieci odpowiadały śpiewająco co było potwierdzeniem tego iż bardzo uważnie słuchały czytanych im opowieści. Tego dnia zatańczyliśmy też dwa krótkie, ale skoczne układy taneczne do zimowych utworów. Okazało się, że dzieci, które nas wtedy odwiedziły były nie tylko świetnymi słuchaczami, ale też super tancerzami!

Dziękujemy serdecznie zaproszonym gościom za przybycie i przeczytanie bajek dzieciom, a naszym małym gościom za uwagę i wspólne spędzenie z nami czwartkowego poranka .

KRONIKA WYDARZEŃ

Skip to content