piątek, 29 marca 2024

Data dodania: 21 grudnia 2021

16 grudnia w czwartkowe przedpołudnie bibliotekarki z Gminnej Biblioteki Publicznej w Kłoczewie odwiedziły dzieci ze Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Goździe aby wspólnie popularyzować czytelnictwo. Podczas przeprowadzonej akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” uczniowie z klas I, II i III mogły wysłuchać opowieści o sąsiadujących ze sobą królestwach. Książka pt. „Księżniczka Koronka i Książę Hafcik” autorstwa Liliany Bardijewskiej to bajka o miłości i nienawiści ale przede wszystkim o tolerancji, napisana rytmizowaną prozą. To dwa światy: kolorowych haftów i białych koronek, różniące się wszystkim, a ich Królowe toczą ze sobą nieustanne wojny. Piękno różnic potrafią natomiast docenić ich dzieci, które zakochują się w sobie i kruszą graniczne mury oraz serca swoich matek. Po wysłuchaniu bajki dzieci aktywnie odpowiadały na pytania dotyczące treści utworu oraz budowały z kolorowych patyczków zamkowe wieże. Na pamiątkę spotkania otrzymały zakładki do książek i słodycze. Wspólne spotkanie z literaturą było okazją do rozpowszechniania kampanii społecznej Fundacji „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”, która uczy, że codzienne głośne czytanie dziecku dla przyjemności jest najskuteczniejszym sposobem wychowania czytelnika oraz wspomaga jego wszechstronny rozwój.