sobota, 27 lipca 2024

Dzień Niedźwiedzia

Data dodania: 05 lutego 2024

„Dzień Niedźwiedzia” tak brzmiało hasło zajęć podczas Ferii z GOK-iem i biblioteką. Z tej okazji dzieci obejrzały prezentację, która przybliżyła im informacje dotyczące herbu, flagi i pieczęci Gminy Kłoczew. Nawiązując do historii rodziny Kłoczowskich – założycieli Kłoczewa, dzieci dowiedziały się czym jest herbiarz, legenda herbowa, oraz w jaki sposób używa się insygnii i co symbolizują.  W drugiej części spotkania odbyły się zajęcia kulinarne, podczas których powstały pyszne ciasteczka w kształcie niedźwiedzi. Aby jeszcze bardziej podkreślić świętowanie nietypowego „Dnia Niedźwiedzia” udaliśmy się z wizytą do Urzędu Gminy Kłoczew, gdzie dzieci wręczyły przypinki oraz własnoręcznie przygotowane ciasteczka  Panu Zenonowi Stefanowskiemu – Wójtowi Gminy Kłoczew, Panu Zbigniewowi Gałązce – Z-cy Wójta, Pani Grażynie Pyl – Sekretarz Gminy Kłoczew, oraz Pani Janinie Dębek – Skarbnik Gminy Kłoczew. Nie zabrakło wspólnych zdjęć przy wystawie znajdującej się w holu urzędu oraz przed budynkiem Urzędu Gminy Kłoczew.  Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały od Pana Wójta słodycze.