czwartek, 28 marca 2024

Data dodania: 28 listopada 2022

25 listopada kłoczewska biblioteka obchodziła Światowy Dzień Pluszowego Misia, który został ustanowiony w 2002 roku w setną rocznicę powstania maskotki. Z okazji Dnia Pluszowego Misia bibliotekę odwiedziły przedszkolaki z Publicznego Przedszkola im. Jasia i Małgosi w Sobolewie. Świętowanie odbyło się również w grupach przedszkolnych w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Goździe. Podczas spotkań dzieci dowiedziały się skąd wzięło się święto pluszowego misia, zdobyły wiele informacji o życiu niedźwiedzi oraz wysłuchały bajki pt. „Niedźwiedź i pianino”. Nie mogło zabraknąć również własnoręcznie wykonanych misiów, które zostały wyczarowane z kolorowego papieru i kopert. Dzieci z zaangażowaniem uczestniczyły we wspólnych zabawach i konkursach. Na pamiątkę spotkań każdy z uczestników otrzymał misia ze „słodkim brzuszkiem” i balonik. Dziękujemy najmłodszym za aktywny udział w zajęciach, mamy nadzieję, że każde dziecko spędziło miło i radośnie czas.