czcionka: A- A+
kontrast: A A A
Dziś jest
piątek, 14 czerwca 2024

Dzień Pluszowego Misia

Data dodania: 04 grudnia 2023

Pluszowy miś ma swoją historię, którą nie wszyscy znają.

121 lat temu prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt brał udział w polowaniu podczas którego postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał uwolnić misia, a anegdota ta ukazała się w amerykańskiej prasie. Pewien producent zabawek zainspirował się tą historią i postanowił stworzyć nową zabawkę – małego, pluszowego niedźwiadka i na cześć prezydenta nazwał go Teddy Bear. Dziś nikomu nie trzeba przedstawiać pluszowego misia, bo znają go dorośli i dzieci na całym świecie.

Na przestrzeni lat niedźwiadek stał się nieodłącznym towarzyszem zabaw, powiernikiem tajemnic i najlepszym przyjacielem.

Ta sympatyczna postać stała się bohaterem wielu opowieści, bajek, filmów i była też głównym bohaterem naszej dzisiejszej wizyty w Szkoła Podstawowa im.Orła Białego w Czernicu.

Dzieci obejrzały teatrzyk kamishibai z historią o niedźwiedziu brunatnym. Nie zabrakło gier i zabaw ruchowych z nawiązaniem do upodobań misiów – karmienia głodnego niedźwiadka, czy też znanej wszystkim zabawy „stary niedźwiedź mocno śpi”. Na zakończenie zajęć dzieci otrzymały słodki poczęstunek (w kształcie misia oczywiście), balony i Odznaki Przyjaciela Pluszowego Misia. Dziękujemy Dzieciom oraz Nauczycielom za tak ciepłe przyjęcie oraz zaangażowanie!

KRONIKA WYDARZEŃ

Skip to content