środa, 24 kwietnia 2024

Ferie z GOKiem i biblioteką

Data dodania: 04 marca 2022

Ferie zimowe z GOK-iem i Biblioteką rozpoczęły się od przedstawienia teatralnego pt. „Jaś i drzewo fasolowe” w wykonaniu aktorów ze Studia Teatralnego Krak-Art. Bogata scenografia, piękna muzyka, kolorowe stroje i rekwizyty stworzyły niepowtarzalną atmosferę, pełną wrażeń artystycznych. Spektakl uczył, że w życiu ważna jest miłość, zdrowie i rodzina a nie bogactwo. Gościliśmy również funkcjonariuszy z Komedy Powiatowej Policji w Rykach. Starszy aspirant Agnieszka Marchlak i młodszy aspirant Łukasz Filipek opowiedzieli o zasadach bezpieczeństwa, które należy przestrzegać podczas sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Uczestnicy spotkania słuchali prelekcji z dużym zainteresowaniem, nie zabrakło również pytań, na które dzieci otrzymały wyczerpujące odpowiedzi. Na koniec spotkania każdy otrzymał odblask i mógł obejrzeć jak wygląda radiowóz od środka. Drugi dzień ferii upłynął pod hasłem „Malowniczo i śpiewająco”.  Każdy z uczestników wykonał gipsowy magnes, który został pomalowany farbami akrylowymi. W ten sposób powstały niepowtarzalne magnesy na lodówkę. Ponadto dzieci wykonały pracę plastyczną – zimowy krajobraz. Tworzenie malunku wprowadziło uczestników w baśniowy śnieżny nastrój. Na koniec cała grupa spróbowała swoich sił w karaoke. Repertuar stanowiły znane piosenki rozrywkowe. Na koniec pierwszego tygodnia ferii z GOK-iem i biblioteką dzieci wykonały ośmiornice ze ściereczek oraz gąsienice i króliczki z kolorowych skarpet. Drugi tydzień ferii rozpoczął się od zumby, pochodzącej z Kolumbii dynamicznej formy tanecznej, która łączy taniec i aerobik. Urozmaicone kombinacje taneczne, energetyczna muzyka wprawiła uczestników zajęć w radosną atmosferę. Tego dnia dzieci po raz pierwszy zapoznały się z metodą „malowania piaskiem”. Tego typu zajęcia pobudzają wyobraźnię, pozwalają na wyrażenie siebie za pomocą własnej inwencji twórczej. Uczestnicy zajęć stworzyli niezwykłe obrazy za pomocą kwarcowego piasku, w różnych kolorach. Na koniec każdy wykonał gniotka, ozdabiając go flamastrami oraz włosami z muliny. W czasie ferii nie zabrakło również zajęć kulinarnych pod hasłem: „Czekoladowy zawrót głowy”. Uczestnicy podzieleni na grupy przygotowali masę czekoladową, którą wyłożyli do specjalnych foremek. Po zastygnięciu czekoladki były gotowe do degustacji. Następnym punktem zajęć było wykonanie pralin. Po wspólnym przygotowaniu masy, każde dziecko ozdobiło swoje „kulki” wybraną posypką. Po włożeniu do papilotek, słodkości zostały zapakowane. Wspólne zajęcia kulinarne dostarczyły uczestnikom niezapomnianych wrażeń, ale największą radość sprawiła degustacja własnoręcznie przygotowanych słodkości. Ostatniego dnia ferii dzieci dowiedziały się, jak zrobić coś z niczego? Z włóczki, sznurka i papierowego kubeczka uczestnicy zajęć wyczarowali fajne organizery, podstawki, flakoniki na suszone kwiaty oraz ozdobny kapelusz! Pomysłów było wiele. Kreatywności dzieci nie było końca. W drugiej części spotkania w kilkuosobowych grupach z plastikowych rurek powstały wspaniałe budowle i zamki. Mamy nadzieję, że kreatywnie spędzony czas podczas ferii na długo zapadnie dzieciom w pamięci. Czekamy na Was na zajęciach stałych oferowanych przez GOK w Kłoczewie.