czwartek, 25 kwietnia 2024

Ferie zimowe z GOK-iem i biblioteką

Data dodania: 30 stycznia 2023

Pierwszy tydzień ferii zimowych z GOK-iem i biblioteką rozpoczęliśmy od wyjazdu na wycieczkę do Ryk. Dzieci obejrzały w Kinie Renesans film zatytułowany „Uwolnić Poly”. Główna bohaterka ruszyła w pełną przygód i niebezpieczeństw podroż w poszukiwaniu dobrego domu dla swojego czworonożnego przyjaciela. Następnie udaliśmy sią na dwugodzinny relaks do Pływalni Powiatowej. W czwartkowe przedpołudnie odbyły się zajęcia pod hasłem „karnawałowy zawrót głowy”. Dzieci stworzyły wyjątkowe karnawałowe maski i brały udział w zabawach i karnawałowych układach tanecznych! Na zakończenie pierwszego tygodnia ferii uczestnicy zajęć stworzyły przepiękne laurki dla swoich Babć i Dziadków. W kolejnym tygodniu ferii gościliśmy w naszych progach Mobilne Laboratoria Przyszłości. Dzieci miały okazję zobaczyć drukarkę 3D w akcji, obejrzeć świat VR czy też zagrać w grę z pomocą sztucznej inteligencji! Było to dla wszystkich uczestników niesamowite doświadczenie. Dzień zakończyliśmy kilkoma zabawami ruchowymi. Kolejnego dnia Teatr Kukiełki z Igiełki zaprezentował dzieciom spektakl dotyczący wyspy Galapagos – tego jak powstała, jakie zwierzęta na niej mieszkają i jakie niebezpieczeństwa na nie czyhają. Po przedstawieniu dzieci miały okazję wziąć udział w warsztatach tworzenia bałwanków. Następnie w ramach ferii zimowych odbyła się wycieczka do Lublina. Pierwszym punktem wycieczki było Selfie Station, gdzie dzieci miały okazję zrobić sobie zdjęcia (nie tylko selfie) w wyjątkowych pomieszczeniach. Po przejściu kilku kroków trafiliśmy na lodowisko, gdzie niektórzy pierwszy raz próbowali jazdy na łyżwach. Nie zabrakło również weteranów, którzy śmigali z prędkością światła po tafli lodu. Następnie udaliśmy się na posiłek  i projekcję filmu „Mumie”. Ostatnim punktem wycieczki był spacer wśród przepięknych instalacji świetlnych w Lumina Parku! Wycieczka sprawiła dzieciom mnóstwo radości. 26 stycznia zakończyliśmy zajęcia w ramach „Ferii zimowych z GOK-iem i Biblioteką”. Tego dnia dzieci wcieliły się w szefów kuchni i przygotowały przepyszne sałatki owocowe z dodatkami w postaci orzechów, rodzynek, czy też bitej śmietany i polewy czekoladowej. Po zjedzeniu sałatki wyszliśmy na krótki spacer, aby spalić kalorie. Oczywiście na koniec nie mogło zabraknąć kilku zabaw integracyjnych.

W zajęciach wzięło udział około 300 osób z terenu gminy Kłoczew. Dziękujemy za tak liczny udział i zainteresowanie.

Mamy nadzieję, że kreatywnie i wspólnie spędzony czas przyniósł uczestnikom wiele radości satysfakcji i na długo zapadnie w pamięci.