czcionka: A- A+
kontrast: A A A
Dziś jest
niedziela, 21 lipca 2024

Ferie zimowe z GOK-iem i Biblioteką

Data dodania: 12 lutego 2024

Ferie zimowe z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Gminną Biblioteką Publiczną w Kłoczewie rozpoczęliśmy od warsztatów podróżniczych wraz z Poznajemy Świat! Pani prowadząca zapoznała dzieci z kulturą „Magicznego Maroko” oraz „Kolorowych Indii”. Podczas spotkania dzieci miały okazję poznać nowe smaki, poczuć zapachy tych krajów, oraz dowiedzieć się jakie panują w nich zwyczaje i jak wyglądają tradycyjne stroje. 2 lutego w siedzibie GOK odbył się „Dzień Niedźwiedzia”. Z tej okazji dzieci obejrzały prezentację, która przybliżyła im informacje dotyczące herbu, flagi i pieczęci Gminy Kłoczew. Nawiązując do historii rodziny Kłoczowskich – założycieli Kłoczewa, dzieci dowiedziały się czym jest herbiarz, legenda herbowa, oraz w jaki sposób używa się insygnii i co symbolizują. W drugiej części spotkania odbyły się zajęcia kulinarne, podczas których powstały pyszne ciasteczka w kształcie niedźwiedzi. Aby jeszcze bardziej podkreślić świętowanie nietypowego „Dnia Niedźwiedzia” uczestnicy zajęć udali się z wizytą do Urzędu Gmina Kłoczew, gdzie dzieci wręczyły przypinki oraz własnoręcznie przygotowane ciasteczka Panu Zenonowi Stefanowskiemu – Wójtowi Gminy Kłoczew, Panu Zbigniewowi Gałązce – Z-cy Wójta, Pani Grażynie Pyl – Sekretarz Gminy Kłoczew, oraz Pani Janinie Dębek – Skarbnik Gminy Kłoczew. Nie zabrakło wspólnych zdjęć przy wystawie znajdującej się w holu urzędu oraz przed budynkiem Urzędu Gminy Kłoczew. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały od Pana Wójta słodycze.
Drugi tydzień ferii zimowych zaczęliśmy zajęciami kolagrafii. Jest to technika graficzna stosowana od XX wieku. Na zajęciach dzieci przygotowały własną matrycę robota
z wykorzystaniem różnych materiałów np.: tektury, papieru, guzików, czy też siatki. Nazwano tę technikę kolagrafią, gdyż jest ona podobna do techniki kolażu. Różnicą jest jednak to, że matrycę przygotowaną w kolagrafii należy pomalować farbą, a następnie odbić na kartce.
W ten sposób powstały wyjątkowe roboty wykonane za pomocą nowej techniki. Nie zabrakło wspólnych gier i zabaw integracyjnych. Na zakończenie ferii zimowych z GOK-iem
i biblioteką sala widowiskowa zamieniła się w kino. Aby było jak w prawdziwym kinie nie mogło zabraknąć… popcornu! Uczestnicy zajęć własnoręcznie wykonali torebki na niego, a następnie zostały one wypełnione po brzegi świeżo zrobionym popcornem.

Tego dnia w naszym kinie obejrzeliśmy film „DUMBO” – czyli niesamowitą opowieść o słoniu, wyjątkowych zdolnościach, sile miłości, rodziny i przyjaźni.

Podczas ferii nie mogło zabraknąć wspólnych wyjazdów. W pierwszym tygodniu odbyła się wycieczka do Garwolina. Pierwszym punktem wycieczki było lodowisko, następnie obiad a na zakończenie uczestnicy udali się do kina „Wilga” na sens filmowy „Akademia Pana Kleksa”. W drugim tygodniu ferii zimowych odbył się wyjazd do Warszawy. W związku z tym, że tego dnia był to Tłusty Czwartek, uczestnicy wyjazdu zostali poczęstowani pączkiem. Pierwszym punktem wycieczki była Manufaktura Czekolady, gdzie dzieci poznawały tajniki jej powstawania oraz miały okazję same stworzyć swoje własne tabliczki czekolady!

Następnie wybraliśmy się do Smart Kids Planet – Centrum Mądrej Zabawy. W tej przestrzeni dzieci miały okazję uczyć się poprzez zabawę jak wysyła się paczki, robi zakupy i poznać jakie kompetencje mogą im przydać się w przyszłości. Uczestnicy wycieczki wzięli udział
w warsztatach tworzenia świetlnych obrazków. Ostatnim punktem wycieczki była wizyta
w Muzeum Domków, Lalek, Gier i Zabawek, gdzie podziwialiśmy przepiękne ekspozycje
z zabawkami z dawnych lat oraz wystawy tematyczne dotyczące różnych zawodów lub okresów historycznych.

Dziękujemy dzieciom za tak liczny i aktywny udział w zajęciach podczas ferii zimowych oferowanych przez nasz ośrodek kultury. Mamy nadzieję, że wspólnie spędzony czas przyniósł Wam wiele radości, satysfakcji, a zawarte nowe znajomości będą zaczątkiem prawdziwej przyjaźni.

KRONIKA WYDARZEŃ

Skip to content