czcionka: A- A+
kontrast: A A A
Dziś jest
czwartek, 23 maja 2024

Gminny Dzień Dziecka

Data dodania: 10 czerwca 2022

7 czerwca 2022 r. na boisku sportowym w Starym Zadybiu odbył się Gminny Dzień Dziecka zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Kłoczewie pod patronatem Wójta Gminy Kłoczew Zenona Stefanowskiego, który jednocześnie jest pomysłodawcą i inicjatorem tego wydarzenia.

Impreza rozpoczęła się od występów wokalnych i tanecznych dzieci z terenu gminy Kłoczew. Następnie mieliśmy przyjemność gościć na scenie dwie dziewczynki z Ukrainy, które obecnie uczęszczają do Przedszkola Samorządowego w Kłoczewie. Zaprezentowały nam one wspaniały pokaz taneczno-gimnastyczny. Po występach dzieci rozpoczął się program „Lato
z profilaktyką” prowadzony przez Agencję Artystyczną „Fanfara Events”. Obejmował on pokazy taneczne, pokaz baniek mydlanych, quizy oraz konkursy dla dużych i małych. Po programie profilaktycznym przyszedł czas na odrobinę magii, czyli pokaz iluzjonisty – Mateusza Zalewskiego, który oczarował dzieci swoimi umiejętnościami. Przy scenie odbyły się również różne konkursy sportowe przygotowane przez Szkoły Podstawowe z Kłoczewa, Czernica i Gozda.

Podczas Gminnego Dnia Dziecka nie mogło zabraknąć atrakcji poza sceną. Na placu boiska czekało na dzieci wiele ciekawych miejsc. Dużym powodzeniem cieszyły się stoiska artystyczne z biżuterią, makramą oraz krepiną, gdzie dzieci mogły stworzyć swoje małe dzieła takie jak bransoletki, breloczki, zakładki do książek, czy też piękne kwiaty. Maluchy mogły rozwijać swoje artystyczne talenty w kąciku plastycznym, gdzie czekały na nich warsztaty z tworzenia królików, ośmiorniczek, kwiatów oraz dinozaurów. W tym dniu dzieci mogły ozdobić swe ręce ciekawymi tatuażami oraz pomalować buźki na przygotowanych do tego celu stoiskach. Nie mogło też zabraknąć prezentacji samochodów strażackich przygotowanych przez jednostki OSP z miejscowości: Janopol, Przykwa, Kłoczew, Wylezin, Kawęczyn, Nowe Zadybie, Czernic, Stare Zadybie. Tuż obok wozów strażackich można było  podziwiać radiowóz policyjny. Dzieci miały też możliwość odwiedzenia stoisk profilaktycznych m.in. z instruktażem udzielania pierwszej pomocy. Przez cały czas trwania imprezy czekał na uczestników bezpłatny plac zabaw, zjeżdżalnie, stoiska handlowe i  gastronomiczne. Wśród nich mogliśmy odnaleźć stoisko z przepysznymi pierogami ukraińskimi oraz babeczkami. Pamiątkami
z tego wydarzenia będą z pewnością nie tylko rzeczy stworzone przez uczestników na stoiskach, ale także zdjęcia zrobione w fotobudce, które uwieczniły ten wyjątkowy dzień.

Jeszcze raz życzymy wszystkim dzieciom, aby ich dzieciństwo było radosne i beztroskie. Z tego miejsca chcemy też podziękować wszystkim, którzy włączyli się w organizację imprezy i wsparcie w jej realizacji: jednostkom OSP, członkom DKK, KGW oraz Stowarzyszeniom, nauczycielom z terenu gminy Kłoczew, pracownikom Urzędu Gminy Kłoczew.

KRONIKA WYDARZEŃ

Skip to content