czcionka: A- A+
kontrast: A A A
Dziś jest
poniedziałek, 22 kwietnia 2024

„Jak nie czytam, jak czytam”

Data dodania: 13 czerwca 2023

7 czerwca o godz. 10:00 kilkaset tysięcy dzieci i nastolatków z całej Polski przeczytało książki. Bez przymusu i dorabiania filozofii, każdy to, na co ma ochotę.

Głównym organizatorem akcji „Jak nie czytam, jak czytam” jest redakcja miesięcznika Biblioteka w Szkole, a organizatorami lokalnymi – ponad 2 tysiące bibliotek wszystkich typów. Pomysł na akcję powstał po lekturze wskaźników czytelnictwa. Młodzi ludzie czytają znacznie więcej niż dorośli (nie czyta 62% Polaków powyżej 15. roku życia), a jednocześnie są przez dorosłych pouczani. Pora odwrócić role: niech to uczniowie pokażą dorosłym, jak się czyta .

Głównym celem akcji jest budowa pozytywnego wizerunku czytania. Sprawienie, by książka nie kojarzyła się młodym ludziom z obowiązkową lekturą, lecz z czymś przyjemnym, ze spokojem, z wolnym czasem i rozrywką. Akcja ma również za zadanie zachęcić tych uczniów, którzy nie odkryli jeszcze radości z czytania i traktują je jako przykry obowiązek.

Gminna Biblioteka Publiczna po raz kolejny włączyła się do akcji i zorganizowała wspólne czytanie przed budynkiem Urzędu Gminy Kłoczew.

Bardzo dziękujemy za wspólne czytanie i zapraszamy do obejrzenia kilku kadrów z dzisiejszego dnia!

KRONIKA WYDARZEŃ

Skip to content