środa, 08 maja 2024

Lekcja biblioteczna

Data dodania: 25 kwietnia 2024

25 kwietnia naszą Gminną Bibliotekę Publiczną w Kłoczewie odwiedziły przedszkolaki ze Szkoła Podstawowa w Goździe. Przybyły one na lekcję biblioteczną związaną z cyframi!

Tak, tak, dobrze przeczytaliście. W naszej Bibliotece nie brakuje słów i pięknych zdań, jednak wśród nich można odnaleźć również wiele cyfr! Przedszkolaki poznały dziś bajkę „Setny Smerf”, liczyły Smerfy mieszkające w smerfnej wiosce, odnalazły 10 zaginionych bohaterów opowieści, a także tworzyli domki z niezliczonymi kropeczkami. Była to biblioteczna lekcja matematyki, która miała za zadanie pokazać maluchom jak wiele cyfr nas otacza.

Musimy przyznać… było smerfastycznie!

Wycieczka Oddziału Przedszkolnego odbyła się w ramach projektu edukacyjnego „Matematyka – ruch i praktyka” sfinansowanego przez Fundację MBanku w ramach programu grantowego „Rosnę z matematyką”.