czwartek, 25 kwietnia 2024

Noc Bibliotek

Data dodania: 06 października 2022

1 października odbyło się VIII wydanie ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek pod hasłem „To się musi powieść”. W ramach świętowania Nocy Bibliotek Gminna Biblioteka Publiczna w Kłoczewie zaprosiła dzieci na ciekawe zajęcia biblioteczne. Dzięki dołączeniu do ogólnopolskiej akcji uczestnicy mieli możliwość darmowej projekcji filmu „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica”. Następnie dzieci poznały historię teatru kamishibai oraz opowieść o niedźwiedziu brunatnym. Wraz z dziećmi stworzyliśmy też własną opowieść o Panu Dżdżownicy i jego wakacyjnych przygodach. Uczestnicy zajęć przygotowali karty, a następnie wspólnie opowiedzieli historię w teatrze kamishibai. Nie zabrakło również wspólnego czytania książek oraz rozwiązywania bibliotecznych zagadek. Na pamiątkę zajęć dzieci otrzymały kolorowe zakładki do książek oraz słodki upominek. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w galerii.