wtorek, 14 maja 2024

Noc Bibliotek

Data dodania: 14 października 2023

Spotkanie zorganizowane w ramach udziału w ogólnopolskiej akcji NOC BIBLIOTEK

za nami! Tegoroczne hasło brzmiało „Absurd nie czytać!”. Tak! Zgadzamy się!

Absurd nie czytać, ale i absurd nie przychodzić do BIBLIOTEKI, gdzie dzieją się w niej ciekawe wydarzenia.

11 października popołudniową przygodę rozpoczęliśmy od bajki na dużym ekranie:

„Moja mama Gorylica”, o dziewczynce, która szukała prawdziwego domu i kochającej mamy. Była to bardzo pouczająca historia, która wywołała w nas wiele emocji. Nie mogło oczywiście, jak przystało na seans w kinie zabraknąć pysznego, cieplutkiego popcornu.

Po seansie przyszedł czas na rozmowy o najciekawszych książkach i gustach czytelniczych, a wszystko w odniesieniu do obejrzanej bajki. Dyskutowaliśmy o zwierzętach i ich roli w codziennym życiu.

Ciekawą propozycją dla naszych uczestników były warsztaty plastyczne, podczas których powstały jesienne girlandy. Wykonane wiewiórki z zakręconymi ogonkami i jeżyki z ciekawymi kolcami spodobały się wszystkim młodym artystom. Na sali zrobiło się bardzo kolorowo i wesoło, a rozmowy podczas wycinania sprzyjały wzajemnej integracji.

Nie trzeba było nikogo przekonywać, że udział w takich spotkaniach to niekonwencjonalny sposób zachęcający do korzystania z zasobów biblioteki oraz bezpłatnej oferty dla społeczności.