czcionka: A- A+
kontrast: A A A
Dziś jest
czwartek, 23 maja 2024

Noc z Andersenem

Data dodania: 16 kwietnia 2024

To była niezapomniana NOC z Andersenem!

Już od kilkunastu lat impreza dla najmłodszych czytelników cieszy się niegasnącą popularnością. Także w tym roku fani dziecięcej literatury nie zawiedli. Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji multimedialnej przedstawiającej najważniejsze informacje i ciekawostki o duńskim pisarzu. Kolejnym punktem było rozstrzygnięcie konkursu na przebranie za postać z Baśni Andersena. Wśród zwycięzców znaleźli się: Świniopas, Cesarz, Brzydkie Kaczątko, Calineczka, Dziewczynka z zapałkami, Mała Syrenka, Królowa Śniegu, Dziki Łabędź.

Fajną atrakcją, okazało się również kino, dzieci z ciekawością obejrzały projekcję baśni pt. „Mała Syrenka” i zajadały się smacznym popcornem, przygotowanym przez organizatorów.

Kulminacyjnym punktem wydarzenia była gra terenowa, na którą dzieci zapewne najbardziej czekały. Uczestnicy gry, wyposażeni w latarki, kamizelki odblaskowe, fluo-opaski, neonowe balonyi mapy zostali podzieleni na 4 grupy. Dzieci wraz z opiekunami wyruszyły trasami w poszukiwaniu kopert z zadaniami i rebusami. Nie wszystkie były łatwe, ale dzieci dały sobie z nimi radę. Była to niesamowita przygoda pełna wrażeń, radości i rywalizacji.

Serdecznie dziękujemy dzieciom za wytrwałość, zaangażowanie oraz dobrą zabawę. Już teraz zapraszamy za rok na kolejną edycję „Noc z Andersenem”.

KRONIKA WYDARZEŃ

Skip to content