czcionka: A- A+
kontrast: A A A
Dziś jest
poniedziałek, 22 kwietnia 2024

Piknik Rybacki Gminy Kłoczew

Data dodania: 04 lipca 2023

Była to impreza zorganizowana przez Gmina Kłoczew, której głównym celem było upowszechnianie tradycyjnego rybactwa śródlądowego wśród mieszkańców Gminy Kłoczew. Wydarzenie zostało dofinasowane z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach działania „Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” Priorytet 4 „Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej” objętego Programem Operacyjnym „Rybactwo i Morze”. Piknik Rybacki Gminy Kłoczew wsparła Lokalna Grupa Rybacka „W dolinie Tyśmienicy i Wieprza” z siedzibą w Lubartowie.

Tego dnia na terenie „Stawów u Stonia” czekało na uczestników wydarzenia wiele atrakcji! Zainteresowani mogli odwiedzić stoiska Kół Gospodyń Wiejskich, które przygotowały do degustacji potrawy z rybą w roli głównej. Dzięki uprzejmości Gospodarstwo Rybackie Siemień została zaprezentowana wystawa z zabytkowym sprzętem rybackim, a tuż obok znalazło się stoisko Gminnej Biblioteki Publicznej w Kłoczewie wypełnione publikacjami na temat gatunków ryb i ich hodowli. W nawiązaniu do Nocy Świętojańskiej na uczestników Pikniku czekało stoisko tworzenia pięknych, zielonych wianków. Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych w postaci darmowego parku rozrywki, czy też brokatowych tatuaży, warkoczyków, malowania buziek dzięki Animatorka gier i zabaw Alicja Niebrzydowska .

Piknik Rybacki Gminy Kłoczew nie mógł się obyć bez występów artystycznych. Na scenie zaprezentowały się dzieci i młodzież tańczące w Gminnym Ośrodku Kultury w Kłoczewie oraz ze Szkoła Podstawowa im.Polskich Noblistów w Kłoczewie. Nie mogło również zabraknąć występów naszych lokalnych zespołów ludowych: Czerniczanki z Kapelą, KGW/Stowarzyszenie/Zespół/Kawęczyn, Zespołu Kłoczewiacy –Stowarzyszenie Na Rzecz Tradycji i Rozwoju Gminy Kłoczew. Akcentem towarzyszącym „Piknikowi Rybackiemu Gminy Kłoczew” była Noc Świętojańska w związku z którą został przygotowany specjalny układ taneczny wraz z tradycyjnym puszczaniem wianków na wodę. Na scenie zaprezentował się też Pan Tadeusz Talerek, który przeniósł nas w muzyczną podróż w lata 60. i 70.

Po występie nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu „Najlepsza potrawa rybna” w którym udział brały Koła Gospodyń Wiejskich: KGW Kłoczew, Kgw Nowe Zadybie, KGW w Stryju oraz KGW Wola Zadybska. Jurorami konkursu byli uczestnicy Pikniku, którzy mogli degustować dania oraz głosować. Najwięcej głosów, a tym samym I miejsce otrzymała potrawa „Paluszki z karpia” przygotowana przez Kgw Kłoczew. Po rozdaniu nagród przyszedł czas na zabawę taneczną z Zespół muzyczny Kviatki. Zwieńczeniem imprezy był niesamowity spektakl Teatru Ognia Nam-Tara Było przepięknie!

Dziękujemy za wsparcie wydarzenia firmom: P.H.U „Stoner”; Ubojnia z masarnią Patrycja Koryś-Mazurek oraz Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” w Kłoczewie.

KRONIKA WYDARZEŃ

Skip to content