czcionka: A- A+
kontrast: A A A
Dziś jest
niedziela, 21 lipca 2024

160. Rocznica Powstania Styczniowego – prelekcja

Data dodania: 13 grudnia 2023

Wczoraj w sali widowiskowej GOK odbyła się prelekcja „160. Rocznica Powstania Styczniowego” przeprowadzona przez Panią Hannę Witek z Towarzystwo Przyjaciół Ryk oraz Pana Jarosława Frąckiewicza z Towarzystwa Przyjaciół Stężycy, którzy wydali w tym roku książkę „Powstanie Styczniowe w okolicach Ryk. Ludzie – wydarzenia – miejsca”. Prelekcji wysłuchali zaproszeni goście oraz uczniowie klas VII i VIII ze Szkoła Podstawowa w Goździe oraz Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Kłoczewie.

Prowadzący opowiedzieli nam historię Powstania Styczniowego, losy powstańców w tym okresie, reakcje społeczeństwa na wydarzenia, które miały miejsce. Prelekcja nawiązywała także do wydarzeń związanych z gminą Kłoczew (Zjazd Duchowieństwa – 13 listopada 1862 r.) i jej okolicami (potyczka pod Kłoczewem, bitwa pod Korytnicą).

Dziękujemy prowadzącym za pouczającą i dającą do myślenia lekcję historii, wszystkim Państwu za przybycie i uwagę, a nieobecnych zachęcamy do obejrzenia fotogalerii oraz odwiedzenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Kłoczewie i sięgnięcie po książkę wydaną przez naszych gości.

KRONIKA WYDARZEŃ

Skip to content