sobota, 18 maja 2024

Rodzinny Festyn Sprawiedliwości

Data dodania: 13 czerwca 2023

Rodzinny Festyn Sprawiedliwości już za nami! Niedzielne popołudnie było zdecydowanie czasem rodzinnym, radosnym i wypełnionym wieloma atrakcjami. Festyn rozpoczęły występy taneczne dzieci i młodzieży z GOK Kłoczew, które uczą się tańca pod czujnym okiem Pani Marta Słomka. Następnie głos zabrał Pan Zenon Stefanowski Wójt Gminy Kłoczew, który złożył życzenia dzieciom z okazji ich święta. W dalszej kolejności scenę przejęła Agencja Artystyczna „Animat” wraz ze swoim programem artystyczno – profilaktycznym, który zaangażował nie tylko maluchy, ale również ich rodziców i dziadków. Nie zabrakło uwielbianych przez dzieci baniek mydlanych oraz wytwornicy śniegu! Podczas trwania festynu można było odwiedzić różne darmowe stoiska kreatywne i stworzyć na nich wyjątkowe rzeczy: slime’y, ceramiczne magnesy, makramowe breloczki, biżuterię, czy też pamiątkową przypinkę! Na dzieci czekał darmowy park rozrywki, a tam m.in. zjeżdżalnie, eurobungee, a także byk rodeo. Animatorka gier i zabaw Alicja Niebrzydowska czekała na najmłodszych z brokatowymi tatuażami, warkoczykami oraz malowaniem twarzy. Dzięki KGW Stryj, KGW Janopol, Kgw Kłoczew oraz Kgw Nowe Zadybie dzieci mogły skosztować darmowych gofrów, popcornu oraz waty cukrowej! Wymienione wcześniej Koła Gospodyń Wiejskich otrzymały bowiem sprzęt, który w całości sfinansowano ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości. Podczas wydarzenia można było obejrzeć wystawę antyalkoholową przygotowaną przez uczniów przedszkola i szkół z terenu Gminy Kłoczew. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rykach przygotowała dla uczestników stoisko w którym można było zmierzyć ciśnienie krwi oraz poziom tlenku węgla w wydychanym powietrzu i zobaczyć jak wygląda świat pod wpływem alkoholu, czy też substancji psychoaktywnych. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Rykach przygotowali dla dzieci prezentacje radiowozu🚓 oraz prelekcje: „Cyberprzestępczość” i „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”. Funkcjonariusze przeprowadzili także znakowanie rowerów. Strażacy również zaprezentowali swoje pojazdy i poprowadzili prelekcję „Zasady postępowania w czasie pożaru”. Nie zabrakło również stoiska z instruktażem pierwszej pomocy prowadzonym przez Panią Martę Pieńkosz. Dzień zakończył się występem uczestniczki „The Voice Kids” Emilii Głodek oraz zabawą taneczną poprowadzoną przez Zespół Nastrojeni! Z tego miejsca chcemy podziękować serdecznie wszystkim, którzy pomogli nam w przeprowadzeniu tego wydarzenia:
Pracownikom urzędu Gmina Kłoczew

Nauczycielom z Przedszkole Kłoczew i Szkoła Podstawowa im. Jana Kupczyka w Woli Zadybskiej

KGW Gęsia Wólka

Kgw Kłoczew

Kgw Nowe Zadybie

KGW w Stryju

KGW Wola Zadybska

KGW w Starym Zadybiu

KGW/Stowarzyszenie/Zespół/Kawęczyn

KGW w Czernicu

Stowarzyszenie Na Rzecz Tradycji i Rozwoju Gminy Kłoczew

Gminne Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów „RADOŚĆ”

KGW Janopol

OSP Przykwa