piątek, 29 marca 2024

Spotkanie z klasą VIa

Data dodania: 23 marca 2022

W pierwszy dzień wiosny ośrodek kultury i bibliotekę odwiedzili uczniowie z klasy VIa Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Kłoczewie wraz z wychowawcą. Uczestniczyli w warsztatach tworzenia kartek wielkanocnych metodą scrapbookingu. Technika ta to sztuka ręcznego ozdabiana np. kartek wielkanocnych za pomocą papieru. Każdy z uczestników stworzył swój własny i niepowtarzalny projekt. To kreatywna forma tworzenia, której korzenie wywodzą się ze Stanów Zjednoczonych. Metoda ta zyskała szerokie grono zwolenników i jest niezwykle popularna na całym świecie.

Następnie odbyła się lekcja biblioteczna na temat życia i twórczości Marii Konopnickiej – pisarki, poetki, nowelistki, tłumaczki, krytyczki literatury epoki pozytywizmu. Maria Konopnicka została uhonorowana przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej patronką roku 2022. Dokładnie 23 maja przypadnie 180 rocznica urodzin pisarki. Uczniowie poznali dzieła stworzone przez pisarkę. Na zakończenie wizyty uczestnicy obejrzeli wystawę poświęconą Żołnierzom Wyklętym pt. „Podziemie niepodległościowe 1944-1963”.