piątek, 29 marca 2024

Wakacje z GOK-iem i Biblioteką

Data dodania: 02 sierpnia 2022

Wakacje z GOK’iem i Biblioteką już za nami. Trzeba przyznać, że był to czas wypełniony warsztatami, wycieczkami, a przede wszystkim dobrą zabawą. Każde dziecko mogło znaleźć u nas coś dla siebie. W tym roku czekały na chętnych warsztaty ekologiczne, teatralne, cyrkowe, malowania na szkle, makramy, filcowania, krawiectwa, a nawet warsztaty kulinarne. Przeprowadzone zajęci pokazały jak wiele artystycznych talentów drzemie w małych mieszkańcach naszej gminy. Oprócz warsztatów czekały na dzieci różne gry i zabawy np. kalambury, zabawy z chustą, piłkami, czy też karaoke. W ramach zajęć wakacyjnych odwiedziliśmy miejscowości: Wylezin, Gęsia Wólka, Czernic, Stare Zadybie oraz Kawęczyn. Nasze wakacje nie mogły obejść się bez wycieczek, dlatego też w tym roku zaproponowaliśmy dzieciom różne wyjazdy. 8 lipca odwiedziliśmy stadninę koni „Kolorowe Wzgórze” w Babicach, gdzie dzieci miały okazję przejechać się konno, bryczką oraz zobaczyć jak wygląda codzienność w stadninie. Aby przybliżyć dzieciom trochę natury wybraliśmy się na wycieczkę do Sobieszyna i Ułęża. Jako pierwszy odwiedziliśmy Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Sobieszynie gdzie mogliśmy obserwować ptaki, poznać różne gatunki drzew oraz roślin, a także zjeść pyszną kiełbaskę z ogniska. Gdy się posililiśmy przejechaliśmy autokarem do Lasu Odkrywców w Ułężu. Tam czekały na nas leśne zjeżdżalnie, huśtawki i trampoliny, a przede wszystkim piękne otoczenie.  19 lipca odwiedziliśmy pobliskie Ryki. W kinie Renesans obejrzeliśmy film „Niezgaszalni”, a następnie oddaliśmy się wodnemu szaleństwu na basenie. Dużym powodzeniem cieszyła się wycieczka do Warszawy. Podczas wyjazdu uczestnicy mieli okazję obejrzeć wystawę kosmonautyki – Cosmos Discovery, stworzyć własnoręcznie lizaki w Manufakturze Cukierków oraz wyszaleć się w parku trampolin Jump World. Wszystkie wycieczki możemy zaliczyć do udanych. Nie możemy nie wspomnieć również o spektaklu „Małpka Fiki” w wykonaniu Teatru KRAK-ART, który przyniósł dzieciom dużo radości.  21 lipca gościliśmy w naszym budynku przedstawicieli gazety „Twój Głos”, którzy opowiedzieli dzieciom o pracy redaktor oraz stworzyli z nimi rysunki, które zostały umieszczone na kubkach. W ramach Wakacji  GOK’iem i Biblioteką nie mogło zabraknąć Kina Letniego, czyli plenerowego pokazu filmów. W tym roku czekały na Państwa filmy „W 80 dni dookoła świata” oraz „Patryk”. Projekcje zgromadziły przed ekranem ogromną rzeszę widzów. Trzeba przyznać, że wszystkie przygotowane przez nas wakacyjne atrakcje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Dziękujemy bardzo wszystkim uczestnikom tegorocznych zajęć. Mamy nadzieję, że dobrze się bawiliście i będziecie miło wspominać ten czas!