Dziś jest
czwartek, 08 grudnia 2022

czcionka: A- A+
kontrast: A A A

Wielkanocny Konkurs Plastyczny

Data dodania: 26 kwietnia 2021

Wielkanocny Konkurs Plastyczny zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury i Gminną Bibliotekę Publiczną w Kłoczewie miał na celu popularyzowanie i pogłębienie wiedzy na temat tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi, rozwijanie twórczej wyobraźni, umiejętności plastycznych i manualnych oraz stworzenie dzieciom, młodzieży i osobom dorosłym możliwości prezentacji własnych dokonań twórczych. Na konkurs wpłynęło łącznie 86 prac w czterech kategoriach: pisanka, kartka świąteczna, serwetka do koszyczka wielkanocnego, palma tradycyjna. Dnia 24 kwietnia 2021 roku powołane przez Organizatora Jury w składzie:

Przewodniczący Jury: Alicja Łagowska – plastyk, florysta, projektant

Członek Jury: Agata Karpińska – plastyk, autor i ilustrator książek dla dzieci

Członek Jury: Anna Żaczek – p.o. Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Kłoczewie

dokonało oceny prac i przyznało następujące nagrody:

KATEGORIA: PISANKA

Przedszkola i klasy 0

Nagroda Główna– Przemysław Marciniak, Wojciechówka

Nagroda Główna– Wiktoria Popiołek, SP Kłoczew

Nagroda Główna– Jakub Marciniak, Wojciechówka

Wyróżnienia: Hanna Dudek – Przedszkole Samorządowe w Kłoczewie, Zuzanna Parzyszek – SP Kłoczew, Justyna Parzyszek – Przedszkole Samorządowe w Kłoczewie, Maja Lipiec – Przedszkole Samorządowe w Kłoczewie, Adrian Łubianka – Przedszkole Samorządowe
w Kłoczewie

Klasy I – III

Nagroda Główna– Wiktoria Opieka, SP Gózd

Nagroda Główna– Maja Szczybelska, SP Gózd

Nagroda Główna– Jakub Figacz, SP Gózd

Wyróżnienia: Szymon Woźniak – SP Gózd, Szymon Lipiec – SP Czernic, Julia Sowa – SP Gózd, Wojciech Żmuda – SP Czernic, Sandra Bancerz – SP Gózd

Klasy IV – VIII

Nagroda Główna– Magdalena Kryczka, SP Gózd

Nagroda Główna– Gabriela Popiołek, SP Kłoczew

Nagroda Główna– Karolina Pawlak, SP Gózd

Nagroda Główna– Kacper Kiljański, SP Gózd

Wyróżnienia: Maja Janeczek – SP Gózd, Karolina Marek – SP Kłoczew

KATEGORIA: KARTKA ŚWIĄTECZNA

Przedszkola i klasy 0

Nagroda Główna– Bartosz Łubianka, SP Czernic

Nagroda Główna– Zuzanna Beczek, Kawęczyn

Wyróżnienia: Amelia Kania – Przedszkole Samorządowe w Kłoczewie, Maria Cabaj– Przedszkole Samorządowe w Kłoczewie

Klasy I – III

Nagroda Główna– Rozalia Burcon, SP Kłoczew

Klasy IV – VIII

Nagroda Główna– Róża Burcon, SP Kłoczew

Nagroda Główna– Marcel Marciszka, SP Gózd

Wyróżnienia: Sylwia Szustek – SP Czernic, Nikola Buczek – SP Kłoczew

KATEGORIA: SERWETKA DO KOSZYCZKA WIELKANOCNEGO

Młodzież ze szkół ponadpodstawowych i osoby dorosłe

Nagroda Główna– Elżbieta Pleskot, Kłoczew

Nagroda Główna– Agata Filipek, Czernic

Nagroda Główna– Grażyna Korzybska, Stare Zadybie

Wyróżnienia: Bożena Markiewicz – Gęsia Wólka, Iwona Przybysz – Czernic, Ewelina Łubianka – Czernic, Marianna Paterek – Kłoczew

KATEGORIA: PALMA TRADYCYJNA

Grupy szkolne, grupy rodzinne, Stowarzyszenia i KGW

Nagroda Główna– Koło Gospodyń Wiejskich Nowe Zadybie (za pracochłonność, estetykę i wykorzystanie elementów ludowych w pracy)

Nagroda Główna– Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Kawęczyn (za oryginalną i atrakcyjną formę pracy i różnorodność wykorzystanych materiałów)

Nagroda Główna– Stowarzyszenie Kobiet „Wola Zadybska +” (za w pełni tradycyjne wykorzystanie materiałów i sposobów wicia oraz zdobienia palmy)

Wyróżnienie – Rodzina Lechniów, Stare Zadybie

Wyróżnienie – Koło Gospodyń Wiejskich Kłoczew

Wyróżnienie – Stowarzyszenie Inicjatyw Wiejskich „Wspierajmy się” w Czernicu.

Wszyscy uczestnicy Konkursu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.

KRONIKA WYDARZEŃ