wtorek, 14 maja 2024

Wojewódzki Dzień Rodzin

Data dodania: 29 sierpnia 2023

29 sierpnia Pani Elżbieta Pleskot – Seniorka z Gminy Kłoczew oraz Pani Longina Cybulska – Dyrektor GOK w Kłoczewie uczestniczyły w Wojewódzkim Dniu Rodziny. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w Kościele z Matczyna na terenie Muzeum Wsi Lubelskiej pod przewodnictwem księdza Sebastiana Deca.

Część oficjalną otworzył Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski. W spotkaniu wzięli udział m.in.: Wojewoda Lubelski Lech Sprawka, Dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Małgorzata Romanko, Dyrektor Muzeum Wsi Lubelskiej Bogna Bender – Motyka oraz aktywni seniorzy, rodziny zastępcze i adopcyjne z terenu województwa lubelskiego.

Wydarzenie było okazją do nagrodzenia laureatów konkursów „Gmina przyjazna Seniorom” i „Aktywny Senior” oraz uhonorowania rodzin zastępczych i adopcyjnych. W programie nie zabrakło występów zespołów artystycznych, gier i zabaw dla dzieci oraz wystawy prac plastycznych.

Organizatorem wydarzenia był Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego we współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Lublinie.