piątek, 19 kwietnia 2024

Wycieczka do Sandomierza i Ćmielowa

Data dodania: 26 września 2022

W ubiegłą sobotę odbyła się wycieczka osób dorosłych do Sandomierza oraz Ćmielowa. Pogoda nam sprzyjała, więc korzystając z okazji wybraliśmy się na rejs statkiem po Wiśle. Następnie udaliśmy się do Bazyliki katedralnej Narodzenia NMP, gdzie poznaliśmy historię budynku i podziwialiśmy jej piękne wnętrze. Kolejnym punktem wycieczki była wystawa „Świat Ojca Mateusza” która dała nam możliwość poznania woskowych bohaterów kultowego serialu „Ojciec Mateusz”. Po odwiedzeniu wystawy mieliśmy okazję przejść się po pięknym sandomierskim rynku, obejrzeć renesansowy ratusz, a także zamek królewski. Będąc w Sandomierzu odwiedziliśmy też nowe miejsce na mapie miasta „Czary napary – Akademię Ziołową Marcina z Urzędowa”. Jest to interaktywna wystawa ukazująca magiczny i uzdrawiający świat roślin i ziół. Ostatnim punktem wycieczki było odwiedzenie Żywego Muzeum Porcelany w Ćmielowie. Poznaliśmy historię manufaktury, dowiedzieliśmy się jak wygląda proces tworzenia porcelany. Dziękujemy wszystkim uczestnikom wycieczki za wspólnie spędzony czas.