czcionka: A- A+
kontrast: A A A
Dziś jest
piątek, 14 czerwca 2024

XIX Tydzień Bibliotek

Data dodania: 16 maja 2022

Kłoczewska BIBLIOTEKA w ramach obchodów XIX Tygodnia Bibliotek przeprowadziła spotkania biblioteczne z klasami 0A i 0B ze Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Kłoczewie. Dzieci zapoznały się z biblioteką, jej zasobami oraz dowiedziały się skąd biorą się w niej książki. Wspólnym rozmowom na temat literatury dziecięcej nie było końca. Mali czytelnicy z uwagą wysłuchali bajki pt. „Kłopoty z imieniem czyli przedstawienie” autorstwa pana Wiesława Drabika. Utwór opowiada o tym jak pewien kotek miał problem ze swoim przedstawieniem i które imię jest lepsze. Dzieci mogły na chwilę wcielić się w rolę bajkowych pacynek i przedstawić się wymyślonymi imionami. Na pamiątkę spotkania z literaturą wszyscy uczestnicy zrobili sobie zdjęcia w specjalnie przygotowanej KSIĄŻKOBUDCE. W Tygodniu Bibliotek kłoczewską bibliotekę odwiedziły również cztery wesołe KRASNOLUDKI KONOPNICKIEJ. Skrzaty w baśniowej scenerii razem z bibliotekarkami promowały twórczość Marii Konopnickiej, która jest patronką roku 2022. Na spotkanie z krasnoludkami przybyły dzieci z Przedszkola Samorządowego w Kłoczewie grupa „Słoneczka”. Maluchy miały okazję dowiedzieć się kim była pisarka i jakie napisała bajki. Wysłuchały krótkiej historii o krasnoludkach, poznały ich pochodzenie, czym się charakteryzują i jakie noszą imiona. Wspólne czytanie zachęciło dzieci do rozmów o tych małych i pracowitych skrzatach. Na zakończenie spotkania przedszkolaki losowały zagadki, w których kryły się słodkie niespodzianki.
Natomiast starsze dzieci mogły się poczuć się jak w podróży kosmicznej…a wszystko za sprawą mobilnego planetarium SFERA WIEDZY, które gościliśmy w naszym Ośrodku Kultury. Młodzież ze szkół z terenu Gminy Kłoczew miała okazję poszerzyć swoją wiedzę o wszechświecie oglądając seanse poświęcone historii kosmosu, planet i gwiazdozbiorów. W namiocie w kształcie kopuły uczestnicy dowiedzieli się ciekawych informacji na temat Słońca i wszystkich planet Układu Słonecznego . Podróż w najdalsze zakątki kosmosu okazała się inspirującą nauką, podczas której rzeczy nieoczywiste stały się jasnymi. Zorganizowane lekcje astronomii dostarczyły niezapomnianych wrażeń oraz rozbudziły wyobraźnię jej uczestników.
Podczas XIX Tygodnia Bibliotek osoby dorosłe uczestniczyły w warsztatach kosmetycznych z marką ZIAJA. Panie, dowiedziały się jak bardzo wymagająca jest kobieca cera i jakich kosmetyków i zabiegów należy używać aby była zawsze piękna i zdrowa. Każda z Pań miała okazję przetestować na własnej skórze działanie naturalnych kosmetyków i medykamentów z marki Ziaja, zarówno na twarzy jak i dłoniach. Efekty ich użycia były odczuwalne już po pierwszym zastosowaniu. Na zakończenie spotkania każda z pań otrzymała upominki w postaci kosmetyków firmy ZIAJA. Spędzony wspólnie czas był okazją do rozmów i dyskusji o kobiecym pięknie. Nie zabrakło również spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki, który aktywnie działa przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Kłoczewie. Na zakończenie obchodów odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu na „Najlepszego czytelnika roku 2021”.

W czasie XIX Tygodnia Bibliotek odwiedziło nas ponad 300 osób.

Dziękujemy za zainteresowanie podejmowanymi przez nas inicjatywami, zapraszamy do dalszego aktywnego uczestnictwa organizowanych przez nas wydarzeniach kulturalnych.  

KRONIKA WYDARZEŃ

Skip to content