sobota, 27 lipca 2024

XXI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

Data dodania: 22 maja 2024

XXI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek za nami! Tegoroczne hasło brzmiało „Biblioteka – miejsce na czasie”. Podczas tegorocznych obchodów w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Goździe dla młodzieży poprowadzono lekcję biblioteczną na temat życia i twórczości Jana Kochanowskiego, zaś w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Czernicu młodzież  miała okazję zapoznać się z biografią i twórczością Czesława Miłosza. To właśnie rok 2024 został ustanowiony przez Senat rokiem tego wybitnego Noblisty. Lekcje biblioteczne zostały przeprowadzone również dla dzieci, podczas których poznały proces tworzenia książki, zalety czytania i wiele ciekawych bajek z morałem. W lekcjach uczestniczyły dwie grupy z Przedszkola Samorządowego w Kłoczewie, uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Kupczyka w Woli Zadybskiej oraz Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Czernicu. Dla uczniów z klas V Szkoły Podstawowej w Kłoczewie została zorganizowana prelekcja „Ludzie z pasją”. Pan Franciszek Woźniak zaprezentował uczestnikom wykonane własnoręcznie modele czołgu, samolotu, opowiedział o procesie ich powstawania, materiałach, poświęconym czasie, o aspektach życia, które sprawiły, że to właśnie modelarstwo i rzeźba stały się jego pasją. Całości wydarzenia dopełniła wystawa publikacji dotycząca lotnictwa oraz zdjęć wypożyczonych z Izby Pamięci w Starym Zadybiu. Podczas Tygodnia Bibliotek bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się rodzinne warsztaty „Las w Szkle”, była to okazja do wspólnego rodzinnego spędzenia czasu tworząc roślinne dzieło. W czasie XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek zostały przeprowadzone i rozstrzygnięte dwa konkursy: „Najlepszy czytelnik roku 2023” oraz konkurs plastyczny „Papież Polak – 10 Rocznica Kanonizacji Jana Pawła II”. Dziękujemy za liczny udział w zajęciach, warsztatach, konkursach i zapraszamy do korzystania ze zbiorów Gminnej Biblioteki Publicznej w Kłoczewie przez cały rok.