czwartek, 25 kwietnia 2024

XXVI Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek

Data dodania: 25 stycznia 2021

W XXVI Gminnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek wzięło udział 24 uczestników: 18 występów solowych, 2 występy zespołów, 3 występy duetów i 1 występ instrumentalisty. Celami Konkursu była popularyzacja tradycyjnych, staropolskich kolęd i pastorałek  wśród dzieci, młodzieży, osób dorosłych; kultywowanie tradycji śpiewania kolęd i pastorałek w okresie świątecznym, pobudzenie i promowanie talentów wokalno-instrumentalnych oraz integracja mieszkańców z terenu gminy Kłoczew. 25 stycznia 2021 r. Gminny Ośrodek Kultury i Gminna Biblioteka Publiczna w Kłoczewie dokonały podsumowania liczby głosów (polubień) oddanych na poszczególnych wykonawców na profilu Facebook Gminnego Ośrodka Kultury w Kłoczewie.
Decyzją Organizatora „Nagrody Główne” zostają przyznane dla dwóch wykonawców z największą liczbą
polubień w każdej z kategorii:

SOLO

1. Emilia Głodek – 698 głosów
  2. Jakub Karaś – 600 głosów

DUET

1. Pola Woźniak i Łucja Woźniak – 570 głosów
  2. Hanna Filipek i Alicja Filipek – 318 głosów

ZESPÓŁ

1. Zespół Śpiewaczy Kawęczyn – 1000 głosów
  2. Zespół Kłoczewiacy – 656 głosów

INSTRUMENTALISTA/ ZESPÓŁ INSTRUMENTALISTÓW

1. Oliwia Cybulska – 156 głosów

Wymienieni laureaci przeglądu otrzymali statuetki „Złotego Anioła” oraz nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy przeglądu otrzymali dyplomy.