piątek, 26 kwietnia 2024

SPOTKANIE AUTORSKIE Z AGATĄ KARPIŃSKĄ

Data dodania: 09 lutego 2022

8 lutego 2022 r. w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Kłoczewie odbyło się spotkanie z pisarką i ilustratorką Panią Agatą Karpińską, w którym uczestniczyli uczniowie z klas Ia i Ib ze Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Kłoczewie. Spotkanie zorganizowane zostało z okazji obchodów Dnia Niedźwiedzia, które to od kilku lat są wpisane do naszego kalendarza wydarzeń kulturalnych. Celem spotkań i inicjatyw są przede wszystkim promocja herbu Gminy Kłoczew oraz historii gminy. W tym roku specjalnie na tę okazję Pani Agata ułożyła wiersz pt. „Herb Kłoczewa”, który został umieszczony w broszurze informującej o insygniach Gminy Kłoczew. W wierszu tym znajdziemy informacje o historii rodu Kłoczewskich oraz dawnych przynależnościach terytorialnych. Nawiązując do herbu Rawa z którego został zaczerpnięty wizerunek niedźwiedzia opowiedziała dzieciom legendę o uratowanej dziewczynie. Pisarka opowiedziała również o swoich wydanych zbiorach i jak powstaje proces tworzenia wierszy. Ile czasu trzeba poświęcić na zbadanie i przeanalizowanie informacji, które mają znaleźć się w wierszu oraz jak wygląda praca nad tekstem, żeby mógł się ukazać czytelnikom. Swoje opowieści urozmaicała czytanymi wierszami, które bardzo przypadły do gustu dzieciom. Na pamiątkę spotkania dzieci otrzymały kolorowanki z pieczęcią gminy, broszury oraz balony.